23.02.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

BİR “GARİP” BANDIRMASPOR

BİR “GARİP” BANDIRMASPOR
Bandırma Emlak

 

BİR “GARİP” BANDIRMASPOR

Bandımaspor’da kongre süreci hızla yaklaşırken, son olarak “Kesinlikle aday olmam” diyen Erhan Elmastaş, adaylığını açıkladı.Göksel Karlahan ile Erhan Elmastaş kılıçlarını çekti. Dursun Mirza da bir nevi kalkan ve mızrakla Elmastaş’ın yanında yerini aldı. Elmastaş’ın basın toplantısında GökselKarlahan’ın kendisine gönderdiği mektubu okuması ise bu başkanlık yarışını farklı bir noktaya taşıdı. Elmastaş,” Karlahan 80 küsur bin lirasını mektupla geri istediği” diyerek,  Karlahan’ı kamuoyu önünde itibarsızlaştırmaya çalıştığını düşünüyorum. Kaldı ki, Elmastaş “hiç kimsenin bugüne kadar böyle talebi olmadı” diyerek, lafı söylemese de“Göksel Karlahan’ınBandırmasporluluğu bu kadar”a getirdi. İnsanların başkan olmak adına rakibini “itibarsızlaştırma”ya çalışması ne olursa olsun kabul edilemez. MademkiKarlahanverdiği parayı isteyen ilk kişi, neden daha önce bunu açıklamadınız? Şimdi rakip olduğu için mi açıklanıyor? En önemlisi Karlahan mektubu Başkan Elmastaş’a yazmış. Mektuplar özeldir. Özel olan bir şeyi kamuoyu ile paylaşmak etik mi?

MİRZA’NIN DESTEĞİ VE İŞ ADAMLARININ DUYARSIZLIĞI

Basın toplantısında Büyükşehir’in yalnızca şampiyonluk maçı için 165 binlira uçak tutarak destek vermesini eleştiren Mirza, Kaymakam Tuncay Sonel ile uçakta bulunan iş adamlarından söz aldıklarını, bunlarında büyük ölçüde gerçekleşmediğini aktardı. Şimdi asıl soru bu kentte bir tek iş adamı çıkıp Bandırmaspor,’a bağışta bulunmadı mı? Bulunduysa kim bunlar?  Çünkü Mirza’nın açıklamalarına göre neredeyse tek bir işadamı çıkıp Bandırmaspor’a bağışta bulunmamış! Ey Bandırmalı işadamları!Bandırmaspor’a desteğiniz oldu mu, olmadı mı? Bir konuyu daha anlayamıyorum. Başkan Mirza, her fırsatta “destek veriyorum” diyor. Başkan Mirza, nasıl destek veriyor?Bandırmaspor’a otobüs aldığını biliyoruz, peki diğer destekler neler? Belediye kasasından mı yardım yapıyor? Bu havada kalan “Belediye desteği” konusunun kamuoyu ile paylaşılması gerek diye düşünüyorum.  Mirza’nın açıklamalarının arasında en önemli notlardan biri de 2.’Lig’e yükselme primi olarak 1 milyon 600 bin lira dağıttıkları, bu yıl da düşmemek için 1 milyon 500 bin lira prim ödediklerini söylemesiydi. İyi güzelde bu 1 milyon 500 bin liralık prim, işler sıkı tutulsaydı kulübün kasasından çıkmayacaktı. Gerçek şu ki,Bandırmaspor’da bir kriz yönetimi yok. Bu para üzerine dayalı başarı anlayışla kulübün cebinden milyonlarca lira çıkması doğaldır.

ELMASTAŞ KAYBEDERSE MİRZA DA KAYBEDER

Bandırmaspor başkanlığı tartışmaları içinde önemli birkaç durum tespiti de yapmamız gerekli. Yaklaşık bir aydır Bandırmaspor’a “Paralı” başkan arayan Mirza, tek bir aday bile bulamadı ve o yüzden Elmastaş’ı tekrar aday olma konusunda ikna etti. Durum buysa, Elmastaş’a “yedek başkan” muamelesi yapılmış olmuyor mu? İkinci bir durum ise aslında Mirza hiçbir adayın çıkmayacağını biliyordu ve belki de aday bile aramadı. Bu nedenle de aslında baştan beri aday Elmastaş’tı, ancak Bandırmaspor taraftarı tarafından istenmeyen Elmastaş’ın imajının yenilenmesine ihtiyaç vardı. Bunun için hiç aday çıkmayacak, böylelikle de Elmastaş tekrar bir kurtarıcı gibi” İşte Bandırmaspor’u tekrar omuzluyor” şeklinde lanse edilip başkan olacaktı. Tabii plan tutmadı. Göksel Karlahan’ın adaylığı bütün dengeleri değiştirdi. Düşünsenize Başkan Mirza Kılkışlı bıraktığında Karlahan’a başkanlık teklif ediyor. O dönemde Karlahan hazır olmadığı için bu teklifi kabul etmiyor. İki yıl sonra Karlahan, başkan olmak için ortaya çıkıyor. Bu kez de Mirza “olmaz” diyor. İlginç bir mesele değil mi? Mirza, bu işi üstlenecek “Ben parayı bulurum” diyen Göksel Karlahan’ı neden istemez?Bence Göksel Karlahan, Mirza’nın plânlarına aykırı.Bütün meselede işte bu…

BANDIRMASPOR İÇİN REÇETE

Bandırma’da Bandırmaspor’un insanlara ulaşmadığı gerçeğini görüyorum. Çocuklar, Bandırmaspor’lu futbolcuları merak etmiyor. Takımın formasını sokaklarda giyen çocuk ve genç sayısı yok denecek kadar az.  Bütün başkan adaylarına sesleniyorum. 264 üyeli bir Bandırmaspor sizin vicdanınızı rahatsız etmiyor mu?  Bu kentte 150 bin insana elbet ulaşılamaz ancak Bandırmaspor’un 3-5 bin kişiye ulaşması gerekli. İşte insanlar bu takımın üyesi olduğunda Bandırmaspor parası olan birilerinin değil, Bandırma halkının olacak. Birileri de çıksın bundan bahsetsin.

Ne olursa olsun Elmastaş, bu kulübe emek verdi hiç kimse yok saymamalı. Göksel Karlahan da başkan olup bir şeyler yapmak istiyor. Biz gazetecilere düşen görev her ikisinin de açıklamalarını kamuoyuna duyurmak. Yarış, centilmence olsun. Adaylar çıkıp birkaç proje sunsunlar. Bandırma’da sporun gelişmesi için neler yapacaklarını anlatsınlar.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ