BAYCAN’DAN “MUHTARLAR GÜNÜ” KUTLAMASI - Banses Gazetesi - Bandırma'nın Güncel Haber SitesiBanses Gazetesi – Bandırma'nın Güncel Haber Sitesi

26 Kasım 2022 - 15:02

BAYCAN’DAN “MUHTARLAR GÜNÜ” KUTLAMASI

BAYCAN’DAN “MUHTARLAR GÜNÜ” KUTLAMASI
Son Güncelleme :

19 Ekim 2022 - 11:41

Erdek Muhtarlar Derneği ve Sahil Mahallesi Muhtarı Semra Baycan, “Muhtarlar Günü”nü kutladı. Baycan, şu açıklamayı yaptı: “Muhtarlık müessesinin 193. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. 19 Ekim 1829’da kurulan muhtarlık müessesinin, Türk demokrasi tarihi açısından önemi büyük. Çünkü Türk
demokrasisinin ilk seçimleri muhtarlık seçimleriyle başlıyor. Dolayısıyla halkın doğrudan kendi yerel yöneticisini seçmesiyle başlayan bu süreç, demokrasi tarihimiz açısından da bir temel oluşturuyor.

Muhtarlık müessesinin kuruluş tarihi olan 19 Ekim, aynı zamanda ülkemizde 7 yıldan bu yana ‘Muhtarlar Günü’ olarak kutlanıyor.
Yeni-eski tüm muhtarlarımızın ‘Muhtarlar Günü’nü kutluyorum. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş muhtarlarımızı da rahmetle anıyorum. Günümüzü bir gün önce kutlayarak bizleri onurlandıran sayın Balıkesir Valimiz Hasan Şıldak ve sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyorum.”
Haber : Serpil Balıkçı

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.