21.05.2019 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

Başkan adayından “Mektup” var 14/03/2019

Başkan adayından “Mektup” var 14/03/2019

Millet İttifakı Bandırma Belediye Başkan Adayı Tolga Tosun, engellilere, gençlere ve farklı şehirlerden Bandırma’ya taşınmış kişilere 20 bin mektup gönderdi.

Mektuplarda; Atatürk ve Bandırma vurgusu yapan Tosun, engellilerin ve gençlerin sorunlarını yakından bildiklerini, çözüm üretmek için her kesimi kucaklayarak birlikte hareket edeceklerini söyledi.

 

20 bin mektubun partililerce bir çalışma gurubu oluşturularak evlere dağıtıldığını aktaran Tosun, birlikte yönetmenin yanı sıra sorunlara çok sesli bir şekilde çözüm üreteceklerini mektuplarda da dile getirdiklerini söyledi.

Tosun, “ Bizim yönetim anlayışımız birlikte yönetmek. Biz Bandırma’yı herkesin kendini özel hissettiği bir kent haline getirmek istiyoruz. Zaman zaman bizim farkında olmadığımız ve insanların yaşamını etkileyen sorunlar olabilir. Burada bahsettiğimiz çok seslilik ve birlikte yönetmek insanların sorunlarını anlatması ve o sorunlara birlikte çözüm bulabilmemiz. Önemli olan doğru teşhisleri koymak ve ulaşılır olmak. Yazdığımız mektuplarda da bu durumu dile getirdik. Evet, bugün Bandırma’ya yeni yerleşen insanlar var ve belki de onlar önümüzdeki süreçte kentimize ciddi katkıda bulunacaklar. Biz herkesi ve her kesimi kucaklamalıyız. Kentli olmak, kent aidiyeti oluşturmaktan geçiyor. Gençlerimiz işsizlik ve gelecek kaygısı içindeler. Onları bu sorunlarla baş başa bırakamayız. Engellilerimiz de yine işsizlik ve sosyal yaşamın onlara göre düzenlenmemesinden dolayı sıkıntı yaşıyorlar. Aileleri ‘ben ölürsem çocuğum ne yapar’ diyor. İşte Belediyecilik dediğimiz, insanların yaşamanı dokunmak dediğimiz kavram bu yaşanan sorunlara ve kaygılara ‘derman olabilmek’. ‘Derman belediyeciliği’ ile anlatmak istediğimiz de aslında sorunların tespiti ve çözümün çok sesli bir biçimde yaşam geçirilmesi. İşsizlik sorununa, çevrenin yok edilmesine, engellilerin sorunlarına, ‘Derman’ olmaya geliyoruz. Bugün mektuplarımızın ulaştığı Bandırma’ya göç etmiş vatandaşlarımız, engellilerimiz ve aileleri, gençlerimiz bilsinler ki ‘Martın sonu bahar’ ve o baharla birlikte bizler herkes için yaşanılır bir kent kurmak için kolları sıvayacağız.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
FOTO GALERİ
KATEGORİDE ÖNE ÇIKANLAR
Bandırma Kız Yurdu