03.06.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

BANDIRMASPOR’U ELE GEÇİRME OPERASYONU

Tufan Dalgıç

Yazarın şu ana kadar yazılmış 186 makalesi bulunuyor.
Paylas

Erhan Elmastaş’ın, Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın desteği ile kazandığı Bandırmaspor kongresinde, belediye taşeron işçilerinin, CHP’lilerin üye yapılması Bandırmaspor’un ele geçirildiğine yönelik çok sayıda eleştirinin yöneltilmesine neden oldu. Başkan Mirza, kongrede bir onursal başkana yakışır gibi çıkıp, “Bandırma kazansın, ben tarafsızım. İki başkan adayı da değerli insanlar” diyebilirdi. Mirza, taraf oldu, demokrasi geleneği ve eşitlik ise bertaraf. Bu gelişmelere karşın Elmastaş 130, Göksel Karlahan ise 103 oy almayı başardı. Mirza’nın üyeleri olmasaydı, başkanlık Karlahan’ındı. Kısacası Mirza’nın etkisine rağmen 103 üye Elmastaş’ı istemediğini haykırdı.

Kongrede, kulübün borcu 10 milyon 600 bin lira olarak açıklandı ve bu borcun 4 milyon 360 bin lirasının da Erhan Elmastaş’ın yönetimine ait olduğu söylendi. Yani eski yönetim cebinden Bandırmaspor’a 4 milyon 360 bin lira vermiş. Mehmet Kılkışlı yönetimine de borç 1 milyon 750 bin lira tutarındaymış. Kongrede nedendir bilinmez, Elmastaş ve yönetiminin 4 milyon 360 bin liralık alacağının kimler tarafından verildiği açıklanmadı. Hangi sanayicinin Bandırma’ya ne kadar bağış yaptığı konusu da üzeri örtülen bir diğer konuydu. Bildiğim kadarıyla genel kurullarda derneğe yapılan bağışlar açıklanır. Ya kimse bağış yapmadı, ya da her fırsatta “şeffaflık” sloganları atanlar, Bandırma kamuoyunun en çok merak ettiği bu soruyu yanıtsız bıraktı.

HABERSİZ YEDEK YÖNETİME ALMAK

Kongrede değerli arkadaşımız Can Emre’nin kendisine haber verilmeden Mirza ve Elmastaş’ın yönetimine “yedek üye” olarak yazıldığını gördük. Haklı olarak Can Emre de tepkisini gösterdi. Peki, bu nasıl iştir ki, Mirza ve Elmastaş yazacakları insana sorma gereği bile duymadan böyle bir şey yapabiliyorlar. Bu durum olsa olsa totaliter rejimlerde, krallıklarda görülür. Bandırmaspor’da “derebeylik” ilan edildi de bizim mi haberimiz yok? Öyleyse ben de Erhan Elmastaş’ı “şövalye” ilan ediyorum, kara şövalye! Kimse, Bandırma Belediye Başkanı ya da onun seçtirdiği Elmastaş’ın kölesi değil. Haber vermeden “Benim istediğim” olur anlayışı kendine “sosyal demokrat, solcu” diyenlere yakışıyor mu? Eskiler böyle durumlarda “sosyal faşist” ifadesini kullanırdı.

ELMASTAŞ’IN MEKTUBUNU KİM OKUYACAK?

Kongre öncesi Göksel Karlahan’ı itibarsızlaştırmak için Erhan Elmastaş’ın okuduğu mektuba Karlahan kürsüden çok güzel yanıt verdi. Kalahan “87 bin lira mı istedim ama nasıl? 7 bin lirayı çay parası kes, 20 bin lirayı reklam olarak al. 50 bin lirayı taksitle ver dedim. Göksel 2 milyona da kefil oldu desene” ifadelerini kullandı. Umarım bir gün Erhan Elmastaş’ın mektubunun okunduğunu görürüz. Bir hatırlatma “Aman Bandırmaspor düşmesin, takım zarar görmesin ” diye geçen yıl birçok şey yazılmadı, söylenmedi. Söylenmemesine karşın Bandırmaspor küme düştü. Demek ki söylenmeliymiş ve artık yazılıp söylenecektir.

KULÜPLERDE HIRSIZLIK NASIL YAPILIR?

Bir süredir en çok dikkatimi çeken ve araştırmama neden olan konulardan biri de spor kulüplerinde yolsuzlukların nasıl yapıldığıydı. Yaygın basında da uzun yıllar gazetecilik yapmış ustalarımı da arayarak, işi öğrenmeye çalıştım. Edindiğim bilgileri sizlerle önümüzdeki günlerde paylaşacağım. Bu yazıda bunları kaleme almamamın nedeni Bandırmaspor ile durumun ilişkilendirilmemesidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ