Bandırmalı yazarlar kitapların büyülü dünyasını anlattı | Bandırma Haber
Bandırmalı yazarlar kitapların büyülü dünyasını anlattı

Bandırmalı yazarlar kitapların büyülü dünyasını anlattı

ABONE OL
Aralık 4, 2023 13:04
Bandırmalı yazarlar kitapların büyülü dünyasını anlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kitap Günleri’nin 4’üncü gününde Yazarlar İbrahim Köse, Emine Özcan ve Fatma Fatoş Cemre söyleşi gerçekleştirdi. 

Bandırma Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Kitap Günleri’nin 4’üncü gününde Yazarlar İbrahim Köse, Emine Özcan ve Fatma Fatoş Cemre, Gazeteci Önder Balıkçı’nın moderatörlüğünde söyleşi gerçekleştirildi. Soru cevap şeklinde ilerleyen söyleşi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. 

“YAZMAK KELEBEĞİN KANADINA DOKUNMAK KADAR HASSAS”

Herkesi kitap okumaya davet eden Yazar Fatoş Cemre, “Kitap en büyük zenginliktir. Kimse kendini kitap okumaktan, bu zenginlikten mahrum bırakmasın. Ben kitapları okurken içinden yeni kitapları keşfediyorum. Herkesi kitap okumaya davet ediyorum. Yazmak insanı iyileştirir. Yazmak kelebeğin kanadına dokunmak kadar hassas bir duygu. Ben yazarak iyileştim. Bandırma’da kitap günlerinin yapılmasını çok kıymetli buluyorum ve Bandırma’yı çok seviyorum. Hatta sevgimi şöyle dile getireyim; Bandırma’nın mavisini sürdüm sıralarıma, katre katre cemre düştü semalarıma.” dedi. 

“YAŞADIĞIM MÜDDETÇE İNSANLARA HİZMET ETMELİYİM”

Kitap günlerinin her yerde yapılması gerektiğini vurgulayan Yazar Emine Özcan, “Kitap günleri yerel yazarlar için çok önemli bir fırsat. Okuyucuyla buluşmak, onların dilek ve temennilerini dinlemek çok önemli. Kitap günlerinin her yerde  yapılmasını gönülden diliyorum. Yazmak benim için çok büyük tutku. Benim için yazmakta en büyük etken annemin Alzheimer olması. O yüzden kendime bir not düştüm. Beynimi en iyi şekilde kullanarak yaşadığım müddetçe, insanlara hizmet etmeliyim. Çünkü ben bir öğretmenim.” diye konuştu. 

“KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI AZALDI”

Kitap okuma alışkanlığının azaldığını söyleyen Yazar İbrahim Köse, “Kitap günlerine ilk defa katılıyorum. İnsanlarla yüz yüze gelmek çok güzel bir duygu. Onlarla iç içe olmak, kitaplarımızın dünyasında olmaları çok ayrı. Kitap deyince kalemlerimizden kelimeler düşüyor. Kitaplar olmasaydı ne olurdu? Bugün insanlar 100 lirayı başka şeylere harcarken kitap okumak için 20 lira bile vermekten çekiniyor. Kitap okuma alışkanlığı maalesef ki çok azaldı. Böyle bir etkinlik düzenleyerek insanlarla kitapları ve bizleri buluşturan Bandırma Belediyesine teşekkür ediyorum. Bandırma benim için çok kıymetli. 45 yıldır yazıyorum ama 5 kitabımı Bandırma’da ele aldım. Bandırma herkesin vatanı, yurdu ve huzurun başkenti.” dedi.

Söyleşinin ardından Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Belediye Meclis Üyesi ve Festival Komite Genel Sekreteri Nüvit Erten ve Belediye Meclis Üyesi Sıtkı Ağan tarafından yazarlara plaket takdim edildi. 

Haber: Selin Girgin/ M. Nur Uysun

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.