Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yarım asırlık sergi

Bandırma Belediyesi Kültür ve

Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Halit Çimen imzalı eserlerin yer aldığı, “Sanatla 50 Yılım” isimli resim, kaligrafi ve fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında 73 yaşındaki Emekli Öğretmen ve Ressam Halit Çimen’in eserlerinin yer aldığı “Sanatla 50 Yılım” isimli serginin açılışı gerçekleştirildi. Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Yağar’ın katılımıyla Tunç Başaran Kültür Merkezi’nde açılan sergide 64 eser yer aldı.

ÇİMEN, SANAT HAYATININ 50 YILINI SERGİLEDİ

Hayatının 50 yıllık döneminde resim, yağlı boya, kaligrafi, ağaç baskı ve fotoğraf türlerinde eserler üreten Halit Çimen, eserlerinde hayatı boyunca Türkiye’de gördüğü ve dikkat çekmek istediği toplumsal olaylara yer verdiğini söyledi. Eserlerinin birçoğunda derin mesajlar veren Çimen, “Hayatım boyunca ülkemizde yaşadığım, tanıklık ettiğim toplumsal ve sosyal olaylara dair konuları eserlerimde işlemeye çalışıyorum.” dedi. Çimen açılan sergide sanat hayatının 50 yılını, derlediği eserler aracılığıyla sanatseverler ile buluşturdu. Başkan Yardımcısı Yağar, Çimen’e hediye takdim etti.

Haber: Nur Uysun / Selin Girgin