Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sıcaklar Bandırma esnafına kepenk kapattırdı

Yılın en sıcak gününde

Yılın en sıcak gününde hava sıcaklıkları 40 dereceyi gördü. Bandırma’da bazı esnaflar sıcaklar nedeniyle kepenk kapattı.

Türkiye genelinde sıcakların 40 derece ve üzerine çıktığı 26 Temmuz Çarşamba günü yılın en sıcak günü yaşandı. Balıkesir genelinde uzmanlar öğle saatlerinde dışarı çıkmama konusunda uyardı. Bandırma’da hava sıcaklığı 40 dereceyi buldu. Yaşanan sıcak hava dalgasının etkilerinden korunmak isteyen bazı esnaflar Bandırma’da öğle saatlerinde kepenk kapattı. Vatandaşların çoğu evden çıkmazken dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlar ise yüksek sıcaklıklara maruz kaldı.

“DÜKKÂNIMIZI KAPATARAK ÇALIŞANLARIMIZA İZİN VERDİK”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen açıklamaya göre yeni sıcak hava dalgası en çok Marmara ve Ege Bölgesi’nde etkili oldu. Hafta ortasına kadar artan hava sıcaklıkları nedeniyle müşterilerinin de dışarı çıkamadığını belirten bir esnaf, “Hava sıcaklıkları 40 dereceyi göreceği için dükkânımızı öğleden sonra kapatarak çalışanlarımıza izin verdik. Sıcak havalarda vatandaşlar dışarı çıkmadığı için biz de evimizde sıcaklardan korunmayı tercih ediyoruz.” diye konuştu. Vatandaşlara özellikle günün en sıcak saatleri olan 11.00 ile 16.00 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları uyarısı yapıldı. Hava sıcaklıklarının perşembeden itibaren düşmesi bekleniyor.

Haber: M. Nur Uysun