Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öztaylan, Mirza döneminde satılan 144 yeri tarihleriyle açıkladı

Ramazan ayı dolayısıyla düzenlediği

Ramazan ayı dolayısıyla düzenlediği iftar davetinde basın mensupları ile bir araya gelen Cumhur İttifakı Bandırma Adayı Cemal Öztaylan, Dursun Mirza’nın eleştirilerini yanıtladı.

Cumhur İttifakı Bandırma Adayı Cemal Öztaylan, Grand Asya Otel’de basın mensupları için iftar daveti düzenledi. İftar sofrasında Bandırma basını ile buluşan Öztaylan’a; AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Fatih Tanbatar, MHP Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt ve belediye meclis üyesi adayları eşlik etti. Dursun Mirza’nın yakın zamanda düzenlediği iftar davetinde söyledikleri ile ilgili açıklama yapan Öztaylan, gündemdeki konuları masaya yatırdı.
20 yıl aradan sonra ortadan kaybolan boruların durumunu öğrendiğini belirten Öztaylan, “Ankara’dan tırlarla getirip Levent’e indirdik bu boruları. Bunu alma amacımız marina, yat limanı yapmaktı. Belediyede bu kadar personel çalışırken ve boruların parası belediyeden ödenmişken bu boruların kayıt olmaması mümkün mü? Devlet kayıt demektir.20 yıl sonra bugün ilk defa şantiyeye gittim. Bu borular kaydedilmedi 80-100 ton civarında sanayide preslenerek İzmir’e gönderilmiş. Kaydı olmayan borular. Eğer ki zaman aşımına uğrayıp 10 yıl diye arşive kalkıp bulamamışlarsa o benim sorumluluğumda değil. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde başdanışmanlık yaptım. Başdanışmanlık süresince Bandırma için nasıl hizmet yaparım diye düşünmediğimi söylüyorlar. Bu doğru değil. 3 sene 3 ayda Bandırma’ya 2 otopark yapılmasına vesile oldum. Bu otoparkların yerinin alınmasına vesile olan benim. Siz ne yaptınız? Bandırma’ya otopark kazandırdınız da biz mi görmedik? Eğer ki ben bazı çıkışlarımla bazı insanları kardıysam kusura bakmasınlar. Ben yalan söylemem, hırsızlık nedir bilmem. Benimle alakası olmayan lafları çarptırıyorsan bizim de kafamızın tasını artırırsın.” dedi.
“DURSUN MİRZA NEDEN HAPİS YATTIĞINI AÇIKLASIN”
Recep Eraydın ve Talip Yıldız’ın hapiste yatmasının kendisinin beraat ettiği bir olay ile ilişkilendirildiğini ve iftira atıldığını belirten Öztaylan, “Herkesin kendini savunma hakkı vardır. FETÖ kumpası ile burada abdestinden emin olduğum 3 kişi tutuklandı. Sonra ne olduğunu çözdük. O olayda insanlar itham edildi. 6 ay yattılar sonra beraat ettiler. Bu devlet bu kişilerden özür dileyerek tazminat ödedi. Belediye tarafından alınan granitler ile ilgili bir yolsuzluk davası açıldı. Ben de bu davaya müdahil oldum. Yolsuzluk iddiasında geçen fiyatın 4’te biri fiyatına almışız o granitleri. O terbiyesiz herif bizi yalan yanlış şikâyet etti. İşin doğrusu tespit edildi ve ben de dâhil olmak üzere davada adı geçenler beraat etti.” dedi.
Toplantıda söz alarak hapse girme olayının Dursun Mirza tarafından belediye ile ilişkilendirilerek Cemal Öztaylan ve kendisinin yolsuzlukla suçlandığını belirten Recep Eraydın, “Beni yolsuzlukla itham etti. Bu tamamen asılsız ve çamur at izi kalsın siyasetinin bir ürünüdür. Ben borçlarım yüzünden hapis yattım. Dursun Mirza, 4 buçuk yıl hapis cezası alarak 2 buçuk yıl hapis yattı. Dursun Mirza neden hapis yattığını açıklasın.” diye konuştu.
“YALAN SÖYLÜYOR”
Adaylığının şaibeli olduğu ile ilgili iddialara yanıt veren Cemal Öztaylan, “Geçen gün Gelecek Partisi İl Başkanı Burhan Deniz ile karşılaştım. Bana dedi ki; “Abi benim için sorar mısın, onu aday yapmak için Mehmet Tüm birilerine 2 daire vermiş mi vermemiş mi?” Ben sormuyorum beni ilgilendirmez. Ancak benim adaylığımı şaibeli buluyormuş. Vallahi de billahi de ben aday olmak istemedim kimseye de daire verdirtmedim. Benzinlik alanı varmış diyor. Ayyıldız Mahallesi’nde eski askeri alanda 203 dönümlük bir yer var. Bu alanda 3 bin 900 metrekarelik bir bölümün bir bölü 2’si benim oğlum tarafından alınmış ve faturası 640 bin lira olan bir tarla. Bahsettiği benzinlik alanı ile benim sahip olduğum alan farklı. Dursun Mirza yalan söylüyor. 3 bin 900 metrekare tarla vasfında bir yer.” dedi.
“NİYE SATTIN BE KARDEŞİM?”
Dursun Mirza’yı belediye başkanlığı döneminde yapılan satışlar üzerinden eleştiren Cemal Öztaylan, “Dursun Mirza, Bandırma’nın her yerine alan belediye olacağım, satan belediye olmayacağım diye afişler astı. Başkanlık döneminde 144 yer satmış hepsi burada yazıyor. Hani satan belediye olmayacaktın. Ben kaça ya da kime sattığını sormuyorum. Sadece sorduğum şu; niye sattın be kardeşim? İlk satış 23.06.2015’te Hacıyusuf Mahallesi’nde, son satış da 16.10.2019 tarihinde Paşakonak Mahallesi’nde olmak üzere 144 yer satılmış. Bütün bu satışların toplamı 24 milyon 500 bin dolar ediyor. Siz hesaplayın. Bana sattın diyor. Biz tarla olarak satmadık. Biz kıymet kazandırarak sattık ve belediyemize kazandırdık.” diye konuştu.
Dursun Mirza’nın Bandırmaspor için butik stat sözünü eleştiren Öztaylan, “Bir insan yaptığını ve yapacağını söyler ve yaptığının arkasında durur. Ben siyasi bir figür olarak yaptıklarımın ve sözümün arkasında duran bir adamım. Dursun Mirza, Bandırmapsor için butik bir stat yapacakmış. Ancak bir şartı da var. Eğer Ahmet Akın, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilirse yapacakmış. Bakın ben size söz veriyorum. Ben seçilirsem Bandırma’ya butik değil “XXL” bir stadyum yapacağım.” dedi.
HABER MERKEZİ