Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öztaylan: “Bandırma’da İİBF kurulmazsa imza atmam dedim”

BANÜ’de düzenlenen “Kariyer Günleri”nde


BANÜ’de düzenlenen “Kariyer Günleri”nde davetli konuşmacı olarak yer alan geçmiş dönem Belediye Başkanı Mehmet Cemal Öztaylan, öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Kariyer Topluluğu tarafından “Kariyer Günleri” düzenlendi. Prof. Dr. Aziz Sancar Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa; BANÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ebru Kaya Mutlu ve Prof. Dr. Alpaslan Serel, İİBF İktisat Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emin Erçakar, SKS Daire Başkanı Mehmet Karatepe, üniversite personeli ve öğrenciler katıldı. Programda konuşmacı olarak 19-23 ve 24’üncü dönem Balıkesir Milletvekili, önceki dönem Belediye Başkanı Mehmet Cemal Öztaylan katıldı.
“ÜNİVERSİTEYİ KURAN 7 MİLLETVEKİLİNDEN BİRİ BENİM”
Toplumda “kız çocukları okumaz” algısının değişmesi nedeniyle mutluluk duyduğunu belirten Öztaylan, “Toplumsal algıda kızlar sadece yemek yapar, dikiş diker, evde yemek yapar, okumaz ve okutulmazdı. Bu algı değişti çok şükür, eğer bir kızımız ilim irfan sahibi ise güzel çocuklar yetiştirir. 7 çocuklu bir ailenin çocuğuyum. Babam esnaf, o zamanlar esnaf çocuğu iseniz çırak olarak büyüyorsunuz. Bandırma’ da o dönem lise yoktu. Açılınca Bandırma Şehit Mehmet Gönenç Lisesi’nde okudum. Sonra Uludağ Üniversitesi’nde işletme okudum. 1993’te ise Balıkesir Üniversitesi’ni kurduk. Üniversiteyi kuran 7 milletvekilinden biri de benim. Bandırma’da İİBF kurulmazsa imza atmam dedim ve burada fakülte kuruldu. Bandırma ilk fakülteye sahip olan ilk ilçe oldu. Ben bu yaşıma kadar birçok alanda çalışmış biriyim. Rahmetli babam da şöyle derdi; ‘Bu memleketin her dala ihtiyacı var ama bunların namuslusuna ihtiyacı var’ ben de bunu kendime şiar edindim.” dedi. Programın sonunda Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ebru Kaya Mutlu ve Prof. Dr. Alpaslan Serel, Öztaylan’a teşekkür plaketi takdim etti.HABER MERKEZİ