Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Müftülük 27 farklı dilde yazılan kitapları Bandırma’ya kazandırdı

Bandırma İlçe Müftüsü Abdulhamid

Bandırma İlçe Müftüsü Abdulhamid Pehlivan, 27 ayrı dilde yazılan ve İslam dinini anlatan kitabı Bandırma’daki okullara hediye etti.

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Bandırma’daki birçok kuruma verilmek üzere Bandırma İlçe Müftülüğü’ne 27 ayrı dilde kitap gönderildi.

Türkçe kitapların yanı sıra farklı dillerde yazılan kitapları Bandırma İlçe Müftülüğü’nün teslim aldığını belirten Müftü Abdulhamid Pehlivan, “Bandırma’da yabancı öğrenci sayısının fazla olması, şehrimizi ziyaret eden yabancı turistlerin olması ve okullarımızda yabancı dilde İslami kitap eksikliği nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından bize çok sayıda kitap gönderildi. Biz de bu kitapları uygun olan yerlere hediye etti. Kitapların bir kısmını Bandırma Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi, bir kısmını da Bandırma Fen Lisesi’ne hediye ettik.” dedi.

“HAYDAR ÇAVUŞ CAMİSİ’NİN KÜTÜPHANESİNE YERLEŞTİRDİK”

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi için farklı dillerde yazılan kitapların gönderildiğini belirten Müftü Pehlivan, “Yabancı kitapların bir kısmını da Bandırma Haydar Çavuş Camisi’nin kütüphanesine yerleştirdik. İsteyen yabancı misafirler ve vatandaşlarımız buradan alarak okuyabilecekler. Aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin kütüphanesine bağışlanmak üzere birçok kitap gönderildi. En kısa süre içinde bu kitapları da yeni Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Boz’a teslim edeceğiz.” diye konuştu.

“BİRÇOK DİLDEN KİTAP BU KÜTÜPHANELERDE OKUMAYA AÇIK OLACAK”

Farklı dillerde yayınlanan kitapların Bandırma’da birçok yabancı öğrenciye faydalı olacağını belirten Müftü Pehlivan , “Yabancı dildeki İslam ile ilgili kitaplarımızı okullarımıza teslim ettik. Bu hediyelerimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Birçok dilden kitap bu kütüphanelerde okumaya açık olacak. Toplam 27 farklı dilde kitabımız bulunuyor. Almanca 11, İngilizce 12, Rusça 12, Fransızca 11, Arapça 5, İspanyolca 4, İtalyanca 2, Çince 3, Japonca 4, Korece 3, Kürtçe 4, Farsça 4, Endonezce 2, Azerice 3, Özbekçe 4, Svahilice 2, Romence 2, Bulgarca 2, Arnavutça 2, Boşnakça 2, Ukraynaca 3, Hintçe 3, Kazakça 4, Gürcüce 4, Felemenkçe 3, Portekizce 3 ve Ermenice 2 olmak üzere toplam 116 kitabı Bandırma’daki kurumların kütüphanelerine kazandırdık.” dedi. Haber: M. Nur Uysun