Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mirza,yeni yerleşim alanı projesini açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bandırma İlçe Örgütü, meclis üyesi aday tanıtım toplantısı düzenledi. Proje lansmanın da gerçekleştirildiği toplantıda Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza, Bandırma’ya modern yerleşim alanları, parklar ve geniş yollar planladıkları açıkladı.

Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda konuşan Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza, geçmiş dönemde gerçekleştirdiği projeleri ve hizmetleri anlattı. Bandırma’nın geleceğine yönelik projeler de hazırladıklarını kaydeden Mirza, vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmeyi ve kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Mirza’nın sunumuyla birlikte, CHP’nin Bandırma Belediye Meclis Üyesi adayları da tanıtıldı.
Aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan CHP Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Atak, “31 Mart seçimleri, bu olumsuz koşulları hafifletmek için önemli bir fırsattır. CHP’nin kazanacağı her belediye, bu çıkış yolun güçlü bir adımı olacak. Halkçı belediyecilik büyüdükçe, bu durumlar da değişecek. Cumhuriyet Halk Partisi, geçmişten miras aldığı değerleri aklın, bilimin ve istişarenin ışığında harmanlayarak Türkiye’nin tüm şehirlerini yönetmeye hazır.Cumhuriyet Halk Partisi ehliyetli kadrolarıyla şehirlerimizi dirençli ve konforlu kılmaya hazır. Cumhuriyet Halk Partisi ehliyetli kadrolarıyla halkçı belediyeciliği büyütmeye, geliştirmeye, genişletmeye hazır.” Dedi.

Yurtdışı Örgütlenmeden Sorumlu Parti Meclis Üyesi Mehmet Tüm de konuşmasında sosyal demokrat belediyecilik anlayışını vurgulayarak, “Bandırma’ya çok büyük hizmetler yapacağına yürekten inanıyorum. Bizler sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla işsizlerin, yetimlerin ve emeklilerin yanlarında olacağız. Sorunları hep birlikte çözeceğiz. Kadınlara özel, bireylere pozitif ayrımcılık yaparak şehrimizi daha yaşanabilir hale getireceğiz. Şehrimizi tarihten kültüre, sanattan tarıma çevre dostu bir kent yapacağız. STK’larla iş birliği yaparak kenti hep birlikte yöneteceğiz. Üreticilere destek vermeye devam edeceğiz. Sokak hayvanlarıyla birlikte yaşayacağız. Gelirlerin adil bir şekilde dağıtılacağı bir sistem oluşturacağız. 31 Mart gecesinde önce Büyükşehir’i sonra Bandırma’yı alacağız. Biz umut dolu bir gelecek için geliyoruz. Barış ve demokrasi için geliyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’e ve değerlerine sahip çıkmak için geliyoruz. Sevgi kazanacak, dostluk kazanacak, barış kazanacak” diye konuştu.

Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza, Bandırma’nın yaşayan bir kent olduğunun altını çizerek önümüzdeki dönem başkan olması durumunda hayata geçireceği projeler konusunda bilgi verdi. Mirza, “Bugün Bandırma çağdaş yaşamın kenti olduysa, cıvıl cıvıl yaşayan bir kent olduysa, üç dönemdir Bandırma’yı yöneten sosyal demokrat belediyecilik sayesindedir. Eksiklerimiz vardır, tamamlarız. Yanlışlar vardır, düzeltiriz, ancak sosyal yaşamımızdan, özgürlüğümüzden asla taviz vermeyeceğiz. Biz sevgi dilini kullanıyoruz. Güven sağlıyoruz. Önce insan diyoruz. Herkesi kucaklıyoruz. Ötekileştirme yok, itip kakma yok, şantaj yapmak yok, kaba davranmak yok. Irk, din, mezhep ayrımı asla olmamıştır, olmayacaktır.” Dedi.

Proje lansmanında Bandırma’nın geleceği ve yerleşim alanlarıyla ilgili yaptıkları çalışmaları kamuoyuna açıklayan Mirza şu konulara değindi: “Kartal Çeşme, Yeni Mahalle’den Edincik’e kadar olan bölgeye modern kentler planlıyoruz. Geniş yollar, otoparklar, gençlik merkezleri, restoranlar ve kafelerle dolu olacak bu kentlerin yerlerini belirlemek istiyoruz. Aynı zamanda Levent Mahallesi’nden Dut Limanı’na kadar uzanan ve Kayacık’ın da bir bölümünü içine alacak şekilde 2 kentsel yerleşim bölgesi hazırlıyoruz. Bandırma’nın merkezi kadar yeni bölgeler açarak, Bandırma’nın geleceğini böyle bir şekilde hayal ediyoruz. Bandırma’da eksik olduğunu düşündüğümüz bir çocuk köyü ve eğlence merkezi oluşturmayı planlıyoruz. Bu tür bir çocuk köyü, Balıkesir’de bulunmasına rağmen Bandırma’da bulunmamaktadır. Ayrıca, yolları ve meydanları yeniden düzenleyerek Bandırma’nın daha modern ve düzenli bir görünüme kavuşmasını istiyoruz. Avrupa standartlarında düzenli yollar ve yeşil alanlar oluşturarak, Bandırma’nın hak ettiği çekici bir şehir olmasını hedefliyoruz. İmar yasalarına uygun olmayan uygulamalarla ilgili sorunların çözümü ve kentsel dönüşüm konularına da öncelik verilmelidir.”HABER MERKEZİ