Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mirza, TEMA’nın EKosiyaset Belgesi’ni imzaladı

CHP Adayı Dursun Mirza,

CHP Adayı Dursun Mirza, Orman Haftası’nda TEMA Vakfı’nın Ekosiyaset Belgesi’ni imzalayarak daha yeşil bir Bandırma için adım attı.

Bandırmalı Toprak Dede Hayrettin Karaca’nın kurduğu TEMA Vakfı tarafından hazırlanan Ekosiyaset Bildirgesi, Türkiye’nin dört bir yanında siyasetçiler tarafından imzalanmaya devam ediyor. CHP’li Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza, siyasetçilerin, görev süreleri boyunca toprağı, ormanı, suyu, iklimi ve havayı koruyan politika ve uygulamaların önerildiği Ekosiyaset Belgesi’ni imzaladı.

“BANDIRMA BELEDİYESİ’Nİ TOPRAK HAYATTIR DİYEN BİR ANLAYIŞLA YÖNETECEĞİZ”

TEMA Bandırma Temsilcisi Burak Uğur, TEMA gönüllülerinin bulunduğu CHP Bandırma İlçe Binası’nda düzenlenen imza töreninde TEMA gönüllüleri Ekosiyaset Belgesi’nin amacını açıkladı. Su, toprak, iklim değişikliği, arazi kullanımı gibi doğaya ilişkin sorunlar ve çözüm önerilerini ele alan belgeyi imzalayan Dursun Mirza “Bandırmalı hemşerimiz TEMA Vakfı’nın kurucusu ‘Toprak Dede’ Hayrettin Karaca’nın izinden giderek, doğa dostu bir belediye olacağız. TEMA Vakfı’yla imzaladığım Ekosiyaset Bildirgesi kağıt üzerinde kalmayacak. Bandırma Belediyesi’ni toprak hayattır diyen, suyun değerini bilen, iklimden anlayan ve temiz hava seven bir anlayışla yöneteceğiz. Rahat uyu Toprak Dede, doğa bize emanet.”dedi. 

HABER MERKEZİ