Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mirza iddialı konuştu: “Yüzde 20 oy farkı bekliyorum”

CHP Bandırma Belediye Başkan

CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen Dursun Mirza yaptığı basın açıklamasında “Bandırma’da ve Büyükşehirde AK Parti iktidarına sarı kart göstereceğiz.” dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri’nden önce CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen Dursun Mirza, Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Seçimde en az yüzde 20 oy farkı beklediğini söyleyen Mirza, “Yıllardır Bandırma’da siyaset yapıyorum. Benim siyaset felsefem şu; Zengin olabilirsiniz, eviniz, arsalarınız olabilir ama içinde yaşadığınız toplum için, bu ülkenin geleceği için, bu ülkenin çocuklar ve kent için bişey yapmıyorsanız boşuna yaşamışsınız demektir. Biz bu ülkenin iyi yönetilmesini ve bu kentin insanlarının mutlu olmasını isteyen insanlarız. Bu seçimde tehditlere ve baskılara yer vermeyeceğiz. Sadece hizmetlerimizi anlatacağız. Centilmence bir seçim süreci geçireceğimize söz veriyorum. Rakiplerimizden de bunu bekliyoruz. Seçimlerde sizlerden en az yüzde 20 oy farkı bekliyorum.” dedi.

“AK PARTİ İKTİDARINA SARI KART GÖSTERECEĞİZ”

Bandırma’nın eksiklerini tamamlayacağına işaret eden Mirza, “Yerel seçimlerde iktidarı değiştiremeyeceğiz belki ama Bandırma’da ve Büyükşehirde AK Parti iktidarına sarı kart göstereceğiz. Bazıları hayaller kuruyor. Bandırma özgürlüğün, barışın, Cumhuriyet’in, Atatürk’ün kenti. Onun için Bandırma’da AK Partiye geçit yok. Ben kendimi tecrübeli bir belediyeci olarak kabul ediyorum. Bandırma’nın dününü, yarınını, geleceğe dönük ihtiyaçlarını biliyorum. Kısacık belediye başkanlığı dönemimde önemli imzalara adım attık. Eksik olanları yaptık. Yapacak daha çok işimiz var. Bandırma’yı daha güzel günlere sizlerle taşıyacağız.” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ DURSUN MİRZA”

Örgüt olarak seçimlerde sıkı çalışılması gerektiğini söyleyen CHP Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Atak, “2 buçuk ay önce başlayan demokrasi şölenimiz dün itibariyle noktalandı. Sürece 8 adayla başlamıştık. 7 adaya da demokrasi şölenimizde mücadele ettiği için çok teşekkür ediyoruz. Başarıya ulaşmak için güçlü bir örgüt ve çalışma programı lazım. Önümüzde çok zaman yok. Hep birlikte bir araya gelerek başarmalıyız ve bunun farkındayız. Artık isim konuşmuyor partimizin adayı konuşuluyor. Şimdiden ben diyorum ki Belediye Başkanımız Dursun Mirza.” dedi.

“MİRZA BU YARIŞTA ÇOK İDDİALI”

Dursun Mirza’nın seçimlerde iddialı olduğuna dikkat çeken 25 ve 26. dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Mehmet Tüm, “Siyaset insana hizmet etme sanatıdır. Değerli arkadaşımız Tolga Tosun’a verdiği hizmetler dolayısıyla çok teşekkür ediyoruz. Her zaman onunla omuz omuza olacağız. Dursun Mirza ile üniversiteden bu yıla yoldaş olarak devam ediyoruz. Mirza, bıraktığı yerden daha büyük başarılar elde ederek devam edecek. Öncelikle seçimi kazanmak için inançlı ve kararlı olmak gerekiyor. Mirza bu yarışta çok iddialı. 31 Mart’ta açık ara oy farkıyla Bandırma’da Dursun Mirza ile Büyükşehirde ise Ahmet Akın’la seçimi alacağız. Yolumuz açık olsun.” diye konuştu.

Haber: Selin Girgin

Reklamı Geç