“Kyzikos’un Yalan Yanlış Tarihi” Bandırmalılarla buluştu | Bandırma Haber
“Kyzikos’un Yalan Yanlış Tarihi” Bandırmalılarla buluştu

“Kyzikos’un Yalan Yanlış Tarihi” Bandırmalılarla buluştu

ABONE OL
Eylül 16, 2023 15:19
“Kyzikos’un Yalan Yanlış Tarihi” Bandırmalılarla buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Belediyesi Uluslararası Kuş Cenneti Festivali kapsamında Kyzikos’un Yalan Yanlış Tarihi adlı yarı müzikal komedi oyunuyla tiyatroseverlerle buluştu.

Bandırma Belediyesi Uluslararası Kuş Cenneti Festivali kapsamında Kyzikos’un Yalan Yanlış Tarihi” adlı yarı müzikal komedi oyunuyla tiyatroseverlerle buluştu. Tiyatro Kyzikos Genel Sanat Yönetmeni Fazilet Küçük’ün yazıp yönettiği ve 15 öğrencisi ile sahnelediği oyunda; Kyzikos Antik Kenti’nde Antik Yunan Tanrıları’nın varlığı ve Baş tanrı Zeus’a aşık bir Kyzikoslu kadının aşkıyla ilgili çıktığı yolculuk izleyicilere aktarıldı.

Zeus ile Hades’in iktidar savaşı, Hera’nın eşi Zeus’u elinde tutma çabası, Dyonisos şenlikleri, Possedion’un keyfe kederliği, Artemis ve Dyonisos’un baloları ile Kyzikos’lu Kadın ve dört arkadaşının yolculukları Kahin Theresias’ın anlatısı ile varlık buldu. Üç çocuk oyuncunun da yer aldığı oyunu seyirciler tarafından yoğun ilgiyle izlendi.

“ÇALIŞKAN VE ÜRETKEN SANATÇILARIN ŞEHRİMİZDE YAŞAMASINDAN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Bandırma Belediyesi adına plaketi Bandırma Belediyesi Meclis Üyesi Mesut Özdemir takdim etti. Özdemir, “Tiyatro Kyzikos tam bir yıldır Bandırma’da var, yaşıyor. Bandırma’da Fazilet Hanım çok emek verip birçok özgün ürün çıkarttı. Burada oldukları ve şehrimize kattığı değerler için kendilerine teşekkür ediyoruz. Böylesine çalışkan ve üretken sanatçıların şehrimizde yaşamasından mutluluk duyuyoruz” dedi.

“BİZİ SAHNELERDE GÖRMEYE DEVAM EDECEKSİNİZ”

Her öğrencisi ile sahnede yer aldığı için mutlu olduğunu kaydeden Oyuncu Fazilet Küçük, her biri ile tek tek gurur duyduğunu belirterek “Buradayız, burada olacağız! Bizi sahnelerde görmeye devam edeceksiniz.” diye konuştu.

Sosyal Medya Logoları

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.