Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KPAL öğrencileri, deprem bölgesine yardım eli uzattı

Bandırma Kemal Pireci Anadolu

Bandırma Kemal Pireci Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından proje kapsamında hazırlanan hijyen kitleri, deprem bölgesine ulaştırıldı.
MEB-OPET iş birliğinde yürütülen “Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar” projesi kapsamında Kemal Pireci Anadolu Lisesi (KPAL), deprem bölgesine yardım eli uzattı. Hijyen ve temizlik konulu proje dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. KPAL 10-B sınıfı öğrencileri; Halk Eğitim Merkezi’nde gıda ve su hijyeni eğitimi alırken Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (BANÜ) ilgili bölüm akademisyeninden uygulamalı eğitim ve Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden dezenfektan yapımı, sanitasyon ile ilgili eğitim aldı.
Öğrencilerde merak uyandırması ve kapsamlı bilgi edinerek öğrenmesi amacıyla yapılan eğitimlerde, çocuk parkları da temizlenerek ağaçlar şeker ve balonlarla süslendi. Temizlik kurallarının geniş çerçeve içerisinde sürdürülmesi hedeflenen projede geri dönüşüme katkı sağlanması için “Çöp Atma Basket At” sloganıyla toplanan plastikler, sokak hayvanları için mamalar ile değiştirildi. “Beşer 5’er” etkinliği ile de öğrencilerin sene sonuna kadar 5 kilogram kâğıt, 5 kilogram plastik ve 5 adet atık pil toplayacağı kaydedildi.
Projenin asıl hedefinin deprem bölgesine yardım olması dolayısıyla Bandırma’daki proje paydaşları ve Paşakent Mahallesi Muhtarı Nurten Sarıaltın’ın desteği ile Malatya’nın Yeşilyurt ilçesindeki Avukat Mehmet Altun İlkokulu’na hijyen kitleri hazırlanarak ulaştırıldı. 10-B sınıfı öğrencileri tarafından yaklaşık 700 tane hazırlanan hijyen kitlerinin yanında okuldaki öğrenciler tarafından yazılan notlar koyulan deprem bölgesine iletildi. Deprem bölgesindeki kitap eksikliği dolayısıyla KPAL’de başlatılan “Kitap Toplama Kampanyası” kapsamında Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun ve Paşakent muhtarlığının destekleriyle de toplam 2 bin 24 adet kitap, satranç takımı ve akıl oyunları temin edilerek Malataya’ya gönderildi.

HABER MERKEZİ