Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eyyam-ı Bahur Bandırma’da etkisini gösterdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı hava tahmin raporuna göre 1-6 Ağustos tarihleri arasında yaşanacak olan Çöl, Afrika, Cehennem sıcakları da denen “Eyyam-ı Bahur” Bandırma’da da etkisini gösterdi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı hava tahmin raporuna göre Türkiye genelinde 1-6 Ağustos tarihleri arasında etkili olan Çöl, Afrika ve Cehennem sıcakları da denilen Eyyam-ı Bahur Bandırma’da da etkisini gösterdi. Her yıl temmuz ayının sonu ile ağustos ayının başına denk gelen yaz aylarının en sıcak ve yüksek nem oranına sahip Eyyam-ı Bahur sıcağı Bandırma’da sokakları sessiz bıraktı. Bandırma’da deniz nem oranının yüksek olması, kentin yapılaşma ve yeşillik alanlara sahip olmaması nedeniyle sıcak ve nem derinden hissedildi.

NEM ORANI YÜZDE 94’E KADAR YÜKSELECEK

Deniz nem oranı Bandırma’da; 2 Ağustos Çarşamba günü yüzde 70, 3 Ağustos Perşembe günü yüzde 75, 4 Ağustos Cuma günü yüzde 82, 5 Ağustos Cumartesi günü ve 6 Ağustos Pazar günü yüzde 94 oranında seyredecek. Meteoroloji hava tahmin raporuna göre; Marmara Bölgesi’nde 35 ila 40 derece, Akdeniz Bölgesi’nde 35 ila 42 derece, Doğu ve Güneydoğu 35 ila 45 derece, Karadeniz’de 30 derece ve İç Anadolu Bölgesi’nde 37 derece olacak. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması nedeniyle uzmanlar 1 hafta boyunca 11.00-16.00 saatleri arasında kronik rahatsızlığı olanları, yaşlıları ve başta çocuklar olmak üzere vatandaşları dikkatli olması konusunda uyardı.

Haber: Selin Girgin