Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eti Maden ihracatta zirveyi zorluyor

AK Parti İlçe Başkanı

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Eti Maden İşletme Müdürü Osman Zengin’e ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Eti Maden İşletmeleri’nin Bandırma için önemi vurgulandı.

AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Bandırma Eti Maden Bor ve Asit Fabrikaları Müdürü Ozman Zengin’i makamında ziyaret etti. Eti Maden İşletmelerinin Bandırma için son derece önemli bir işletme olduğunun altını çizen Başkan Mehmet Doğan, “ Eti Maden İşletmeleri Bandırma’ya büyük bir katma değer katarken, bünyesinde çalıştırdığı yaklaşık bin 500 kişi ile de istihdam yaratıyor. Bandırma olarak böylesi önemli işletmelere sahip çıkmak zorundadır.” dedi.

“950 BİN TON BOR ÜRÜNÜ İHRAÇ ETTİ”

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan’a ziyareti için teşekkür eden Eti Maden İşletme Müdürü Osman Zengin, “Eti Maden Bandırma İşletmeleri olarak 2022 yılında 320 Bin ton rafine bor ürünü satışı gerçekleştirdik. Bu satışlardan net 1,9 milyar lira gelir elde ettik. Bandırma Limanı’ndan ise 950 bin ton bor ürünü ihraç ettik. Bu ihraçlardan da yaklaşık 7,5 milyar lira kazanç sağladık.”diye konuştu.

Verilere göre Eti Maden İşletmeleri’nin Türkiye ihracatçılar Meclisi’nin verilerine göre Eti Maden 2022 yılı genel sıralamasında 17’nci Sırada yer aldı. Eti Maden sektörel sıralamada 2’nci Kimyevi Maddeler ve Mamulleri sıralamasında 4’üncü ve Madencilik ürünleri sıralamasında ise 2’nci sırada yer aldı.” dedi.