Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdek Belediyesi, çevreyi kirletenlere ceza uyguladı

Erdek’te çevreyi kirlettiği tespit

Erdek’te çevreyi kirlettiği tespit edilen vatandaşlara idari para cezası uygulanarak belediyenin sosyal medya hesabından bir duyuru yapıldı.
Erdek Belediyesi, yol kenarında beton mikseri temizleyerek çevreye çimento atığı döken ve çevreyi kirleten vatandaşlara idari para cezası uyguladı. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekipleri tarafından uygulanan ceza kapsamında belediyenin sosyal medya hesabından bir duyuru yapıldı. Tüm cadde ve sokakların kamera ile izlendiği belirtilen duyuruda şunlara yer verildi;
“Tüm vatandaşlarımızı çevremizi koruma ve temiz tutma konusunda duyarlılığa davet ediyoruz. Çevre kirliliği ile mücadele konusunda denetimlerimiz hızla devam etmektedir ve tüm ekiplerimiz sahada ilçemizin daha yaşanılabilir bir ilçe olması ve doğanın korunması için çalışmaktadır. Mevcut kamera sistemlerimize ilave olarak tüm cadde ve sokaklarımızda ek kamera sistemleri ile 7/24 kontrollerimize devam edilecektir ve çevre kirliliğine neden olan herkese cezai işlem uygulanacaktır. Tüm halkımıza önemle duyurulur.”

HABER MERKEZİ