Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ercan, deprem için Bandırma ve diğer ilçeleri uyardı

Sosyal medya hesabından İstanbul’da

Sosyal medya hesabından İstanbul’da beklenen deprem ile ilgili açıklamalarda bulunan Deprem Uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “Bandırma-Gönen-Yenice-Altınoluk kolu bugüne kadar 7-8 kilometre, Yenişehir-Bursa- Ulubat-Manyas kolunda 10 kilometre genişlerken, 11 kilometre yürümüştür.” dedi.

Jeofizik Mühendisi Deprem Uzmanı Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, X sosyal medya hesabından Marmara’da beklenen deprem dolayısıyla Balıkesir ve Bursa’yı uyardı. Sosyal medya hesabından tek tek ilçeleri açıklayarak uyaran Övgün, “Yerkabuğu, sürekli olarak biçim değiştirirken depremler olur. Yeryuvarı canlıdır, tıpkı kişi gibi.” dedi. Yaptığı açıklamalarda depremin kapıda olduğunu belirten Övgün şu açıklamalarda bulundu;

“Balıkesir ili, Ege düşüntülü ile Marmara Kuzey Anadolu yanal kırıklarından etkilenir. Balıkesir, Havran-Balya, Edremit Koyu-Ayvacık, Yenice-Gönen Çan-Biga, Manyas, Sarıköy,Edincik, Etili kırıkları 30 yılda bir M7’e dek deprem üretebilir.Balıkesir, ovaya değil, batıya yerleşmeli.
Depremler yeri sürekli biçimleyen güç birikimleridir. Balıkesir-Bursa’da depremlerin nedeni, Karasu-Sakarya-Pamukova,Bursa-Nilüfer Ovası-Ulubat- Manyas-Yenice-Gönen üzerinden açılmakta olan Karadeniz’i Ege Denizi’ne bağlayan yeni boğazdır. Bu avkulanma, milyonlarca yıl sürecektir.

Kuzey Anadolu Kırığının güney kolu olan, Bandırma-Gönen-Yenice-Altınoluk kolu bugüne kadar 7-8 kilometre, Yenişehir-Bursa- Ulubat-Manyas kolunda 10 kilometre genişlerken, 11 kilometre yürümüştür. Yerkabuğu, sürekli olarak biçim değiştirirken depremler olur. Yeryuvarı canlıdır, tıpkı kişi gibi. “

HABER MERKEZİ