Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emekliler 25 Mayıs’ta alanlarda olacak

Tüm Emeklilerin Sendikası Bandırma

Tüm Emeklilerin Sendikası Bandırma Temsilciliği Başkanı Muharrem Malçok, Bandırmalı emeklileri dayanışmaya davet etti.

Tüm Emeklilerin Sendikası Bandırma Temsilciliği Başkanı Muharrem Malçok, emekli vatandaşları Tüm Emekli Sen’in düzenleyeceği bölgesel mitinglere davet etti. Emeklilerin sesini AK Parti iktidarına sesimizi tekrar duyuracağını vurgulayan Başkan Malçok, “Tüm emeklileri bu sese güç vermeye davet ediyoruz.” dedi.

Hayat pahalılığı dolayısıyla emekliler başta olmak üzere tüm kesimlerde vatandaşların zorlandığını belirten Malçok, “Hayat çok pahalı çekilmez, oldu. Çalışanlar, öğrenciler, emekliler aç ve perişan durumdadırlar. Maliye Bakanlığı tarafından tasarruf tedbirleri uygulanacağı söylenmekte olup, Tedbirler çalışana ve Emekliye uygulanacağı apaçık ortadadır. Saray yandaşları zengin iş çevresi tasarruf tedbirlerinden bihaberdirler. Biz Emekliler bunu kabul etmiyoruz.” dedi.

“25 MAYIS’TA ALANLARDA OLACAĞIZ”

Emeklilerin taleplerini dile getiren Başkan Malçok, “Geçinemeyen milyonlarca emekliyiz. 10 bin lira ile geçinilmez. En düşük emekli maaşı bu gün işe başlayan memur maaşı kadar olmalıdır. Bayramlarda 3000 tl sadaka değil yılda 4 kez, asgari ücret kadar ikramiye istiyoruz. Devlet hastaneleri ve özel hastanelerden tedavi ve tetkikler ücretsiz olmalıdır. 2008 de yürürlüğe konan Sosyal Güvenlik Yasası derhal iptal edilmeli ve intibak yasası çıkartılmalıdır. Emekliye toplu sözleşmeli sendikal haklar verilmeli ve bu konuda yargıda devam eden tüm davalar sonlandırılmalıdır. Biz Tüm Emeklilerin Sendikası olarak 25 Mayıs’ta Antalya, Burhaniye, Bursa, Fatsa, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Tarsus’ta alanlarda olacağız. AK Parti iktidarına sesimizi tekrar duyuracağız. Tüm emeklileri bu sese güç vermeye davet ediyoruz.”diye konuştu.

HABER MERKEZİ