Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Bandırma Müzesi’ne ziyaret

Bandırma Kaymakamlığı ve Müze

Bandırma Kaymakamlığı ve Müze Müdürlüğü, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel Bandırma Müzesi’ne ziyaret düzenledi.

Bandırma Kaymakamlığı ve Bandırma Müze Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılında Bandırma Arkeoloji Müzesi’ne ziyaret düzenlendi.

Bandırma Müzesi Müdür Vekili Tülin Tan, açılışta yaptığı konuşmada, “Bu programı Sayın Kaymakamımız Engin Aksakal organize etti. Kaymakamımız Engin Aksakal, müzemizin tanınmasını ve ziyaret edilmesini çok önemsiyor. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi. Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat’ın da organizasyona destek verdiğini vurgulayan Müdür Vekili Tan, ziyaretçilere müzedeki eserler hakkında bilgi verdi. Ziyaret programına Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, Bandırma Müzesi Müdür Vekili Tülin Tan, daire müdürleri, Kemal Pireci Lisesi öğrencileri katıldı.

“ATATÜRK’ÜN MÜZECİLİĞE VERDİĞİ ÖNEMİ ÇOK İYİ ANALİZ ETMELİYİZ”

Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, “Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılı etkinlikleri kapsamında Bandırma Müze Müdürlüğü’nün düzenlediği ve bizlerinde katkı sunduğu Müze Buluşmasına katılımda bulunduk. Kurum amirleri ve öğrencilerimizle müzemizi keman dinletisi eşliğinde gezdik. Yanı başımızdaki tarihi eserlerin sergilendiği Müzemiz bölgemizin bence en önemli tarih duraklarından. Cumhuriyetimizin 100. Yılında bundan 100 yıl önce Atatürk’ün müzeciliğe verdiği önemi çok iyi analiz etmeli ve “Cumhuriyetin temeli kültürdür.” şiarıyla tarihimizi gelecek nesillere aktaran Müzelerimize gözümüz gibi bakmalıyız. Bu güzel etkinlik için Müze Müdürümüz Tülin Tan’a ve güzel dinletisi için Hazal Saraçoğlu’na teşekkür ederim.”diye konuştu.

Haber Merkezi