Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhuriyet şehri Bandırma 100. yılı coşkuyla kutladı

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı, Bandırma’da

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı, Bandırma’da düzenlenen resmi törenle kutlandı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in 100’üncü yılı dolayısıyla Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda resmi tören gerçekleştirildi.Kutlama programı Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal’ın makamında tebrik kabulü ile başladı.

Barış Manço Kültür Merkezi’nin önünde devam eden kutlama töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Törene; Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, Bandırma Garnizon Komutanı Hava Plt. Tuğgeneral Levent Eğren, Balıkesir Büyükşehir Başkan Vekili AK Parti Belediye Meclis Üyesi Birol Şahin, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, Bandırma Adalet Komisyonu Başkanı  Mehmet Kahyaoğlu, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Ahmet Tunç, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Demirdaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, siyasi parti temsilcileri, gaziler, kurum ve kuruluşların müdürleri, oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

“CUMHURİYET ÖRNEK BİR BAĞIMSIZLIK HAREKETİNİN ADIDIR”
Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Bandırma Garnizon Komutanı Hava Plt. Tuğgeneral Levent Eğren ve Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun törene katılan vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştiren Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, “Türk milletinin tarih sahnesinde var oluşunun ve dirilişin simgesi olan Cumhuriyet’in ilanının 100’üncü yılını sizlerle birlikte kutlamanın ve Cumhuriyet tarihimize yani yeni yüzyıla Türkiye Yüzyılına başlamanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyet Bayramı hepimize kutlu olsun. Yüzüncü yılını kutladığımız Cumhuriyet, ülkemizin yönetim biçimi olmasının yanı sıra Türk milletinin insanlığa bıraktığı vazgeçilmez bir miras ve örnek bir bağımsızlık ve uygarlık hareketinin adıdır.” dedi.

DANS GÖSTERİLERİ RENK KATTI
Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Keskin Ayaklar Dans Topluluğu ile Topuklu Efeler halk oyunları ekibi gösterilerini sergiledi.
Halk Oyunları ve Vals gösterilerinin ardından “Yüzyılın Genç Nesli” grubu, “İstiklal Marşı” konulu müzikli koreografi gösterisini gerçekleştirdi. Tören, kamu kurum ve kuruluşlarına ait araçların katılımıyla yapılan geçit töreni ile sona erdi.
Haber: Selin Girgin / M. Nur Uysun