Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çiftçilerin sorununu Ankara ‘ya taşıdılar

AK Parti Genel Merkezi’ni

AK Parti Genel Merkezi’ni ziyaret eden Balıkesir Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu, Balıkesir milletvekilleri ile bir ayara gelerek hububat alım fiyatları ile ilgili görüştü.

Toprak Mahsulleri Ofisi 2024 hububat alım fiyatlarını açıkladı. Açıklanan fiyatlar çiftinin beklentilerini karşılamadı. Balıkesir Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu hububat fiyatlarıyla ilgili yaptığı açıklamada bu fiyatların çiftçiyi zor durumda bırakacağını ve 11 lira civarında açıklanan ekmeklik buğday alım fiyatlarının kilo başına 13-14 lira bandında beklendiği belirtildi.
TMO ALIM FİYATLARI ÜZERİNDE DURULDU
Balıkesir Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu, Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Kurul heyetinde; Balıkesir Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, Gönen Ziraat Odası Başkanı Kemal Arpacı, Manyas Ziraat Odası Başkanı Kudret Özden ve Susurluk Ziraat Odası Başkanı Özkan Gürkır yer aldı. AK Parti Genel Merkezi’nde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Balıkesir Milletvekilleri Ali Taylan Öztaylan, İsmail Ok ve Mustafa Canbey ile bir araya gelen heyet Balıkesir çiftçisinin sorunlarını aktardı. TMO tarafından açıklanan buğday alım fiyatlarının çiftçi için yeterli olmadığını belirten Balıkesir Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Süleyman Dönmez, Balıkesirli vekillerden bu konu ile ilgili bir çözüm üretilmesini talep etti.HABER MERKEZİ