Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediye yönetiminden iş bırakma eylemine destek

Bandırma Belediyesi çalışanları 11

Bandırma Belediyesi çalışanları 11 Temmuz’da iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Bandırma Belediye Başkan Vekili Merve Polat ve Bandırma Belediye Başkan yardımcısı Aydın Yağar çalışanlara destek verdi.

DİSK Genel-İş Sendikası’nın, “Önce Kadro, Sonra Seçim,” sloganıyla ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirdiği basın açıklaması ve iş bırakma eylemine Bandırma Belediyesi çalışanları da katıldı.

Bandırma Belediye Şantiyesi’nde yapılan eylemde çalışanlar pankart açarak haklarını aradı. Eyleme Bandırma Belediye Başkan Vekili Av. Merve Polat, Başkan Yardımcısı Aydın Yağar destek verdi. Disk Genel İş Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Hilmi Ovalı yaptığı açıklamada belediye çalışanları adına 4 talebi dile getirdi. Ovalı, “İnsanca yaşayacak bir ücret için tüm ücretler iyileştirilmelidir. Belediye şirket işçilerine uygulanan ayrımcılık son bulmalıdır. Kadro ve ilave tediye haklarımız derhal verilmelidir. Vergide adalet sağlanmalı ücretlerdeki gelir vergisi kesintisi düşürülmelidir.”dedi.

“PERSONELLERİMİZİN DESTEKÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Şehir dışında olması sebebiyle yapılan eyleme katılamadığını söyleyen Bandırma Belediye Başkanı Av. Tosun, “Hepimizin ortak sevdası Bandırmamıza hep birlikte hizmet ürettiğimiz değerli mesai arkadaşlarım; Ankara’da gerçekleşen bir dizi programım sebebiyle bugünkü basın açıklamanızda aranızda yer alamasam da haklı ve örgütlü mücadelenizin her zaman destekçisiyim, her daim yanınızdayım. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar nedeniyle zor günler geçiren personellerimizin destekçisi olmaya devam edecek ve kadro ile ilgili haklı taleplerinin yakinen takipçisi olacağız.”diye konuştu.

Haber: M. Nur Uysun