Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Basra sıcakları Bandırma’da termometreleri yeniden yükseltecek

Yaz aylarının en sıcak

Yaz aylarının en sıcak ve boğucu günlerini ifade eden Eyyam-ı Bahur sıcaklarının ardından, Basra sıcakları kapıyı çaldı. Pazartesi gününden itibaren sıcak hava dalgası tüm yurtta ve Bandırma’da da etkisini gösterecek.

Geçtiğimiz hafta tüm Türkiye’yi etkisi altına alan Eyyam-ı Bahur sıcakları yurdu terk ettikten sonra havalar mevsim normallerine dönmüştü. Uzmanların önümüzdeki hafta yeni sıcak hava dalgasına karşı uyardı. Eyyam-ı Bahur sıcaklarının ardından kapıyı çalan Basra sıcakları hafta başında etkili olacak. Mevsim normallerinin üstüne çıkan sıcaklar, termometrelerde 46 dereceyi gösterecek. Yurdun batı bölgelerinde kıyı Ege ve Marmara’da etkili olması beklenen sıcakların, İç Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde de etkili olması bekleniyor. 

Yeni sıcak hava dalgasıyla karşı karşıya kalan Türkiye’de Basra sıcakları, Bandırma’da da hissedilecek. Mısır üzerinden gelen sıcak hava etkisini 4-5 gün sürdürecek. Rekor sıcakların görüleceği hava durumunda ise Bandırma’da 12 derece düşen sıcaklar, termometrelerde yeniden yükselecek. 

Haber: Selin Girgin