Başkan Karışık, Erdek’in kurtuluş yılını kutladı | Bandırma Haber
Başkan Karışık, Erdek’in kurtuluş yılını kutladı

Başkan Karışık, Erdek’in kurtuluş yılını kutladı

ABONE OL
Eylül 18, 2023 15:55
Başkan Karışık, Erdek’in kurtuluş yılını kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

18 Eylül 1922 Erdek’in düşman işgalinden kurtuluş yılında Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, sosyal medya hesabından kutlama mesajı yayınladı.

18 Eylül 1922 Erdek’in düşman işgalinden kurtuluş yılında Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, kutlama mesajı yayınladı. Erdek’in Mustafa Kemal Atatürk’ün ordularının savaşarak kazandığı son vatan toprağı olduğunu kaydeden Başkan Karışık sosyal medya hesabından şunları söyledi;

“18 Eylül tarihi sadece Erdek’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun tarihi değildir.

18 Eylül 1922’de düşman işgalinden kurtulan Erdek, Mustafa Kemal Atatürk’ün ordularının savaşarak kazandığı son vatan toprağıdır. Her karışı şehit kanıyla sulanmış bu cennet vatan topraklarında yaşayan bizler bugün özgürce yaşayabiliyorsak bunu Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önderimiz, ebedi ve tek Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Heyecanını, mutluluğunu, gururunu 101 yıldır yüreklerimizde taşımakta olduğumuz bugün; Başta ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, canından yüce bilerek, vatanı için kanlarını bu topraklara dökmüş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Hayatta olan gazilerimize sağlıklı ömürler diliyor, tüm hemşehrilerimin Kurtuluş Bayramını kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Haber: Selin Girgin

Sosyal Medya Logoları

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.