Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BANÜ-Elçi ile yabancı öğrencilere fırsat

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde yeni proje BANÜ-Elçi’nin tanıtım programı ile yabancı öğrenciler için yaratılan fırsatlar anlatıldı.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi uluslararası ilişkileri güçlendirecek yeni bir projeye imza atıyor. Üniversitede öğrenim gören uluslararası öğrenciler için girişimcilik kapılarını aralayacak BANÜ-Elçi Projesi’nin tanıtım programı Rektör İsmail Boz’un katılımı ile gerçekleştirildi. Prof. Dr. Aziz Sancar Konferans Salonu’nda yapılan programa; Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, Bandırma Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kahyaoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş, Prof. Dr. Ebru Kaya Mutlu, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Âdem Yılmaz, Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan, dernek başkanları, STK temsilcileri, akademisyenler ve uluslararası öğrenciler katıldı.

BANÜ ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE KAPI AÇIYOR

BANÜ-Elçi Projesi’nin kısa tanıtım filmi katılımcılara sunuldu. Rektör İsmail Boz, projenin amaçlarına değinerek üniversite ve bölge için önemini vurguladı. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde öğrenim gören 2 bin 450 uluslararası öğrenci arasından geleceğin önemli girişimcilerinin çıkabileceğini söyleyen Rektör Boz, bu projede uluslararası öğrencilerin işbirliği ile Güney Marmara’nın ticaret kapasitesini harekete geçirmeyi hedeflediklerini vurguladı. BANÜ-Elçi Projesi sayesinde uluslararası öğrencilerin firmalar ile tanışma imkânı bulacağını belirten Boz, bu sayede kültürel ve ticari etkileşim gerçekleşeceğini kaydetti.

HABER MERKEZİ