Bandırma’nın satranç dehaları ödüllendirildi | Bandırma Haber
Bandırma’nın satranç dehaları ödüllendirildi

Bandırma’nın satranç dehaları ödüllendirildi

ABONE OL
Eylül 18, 2023 15:28
Bandırma’nın satranç dehaları ödüllendirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

32’nci Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında Bandırma’da satranç dehaları yarıştı. Şampiyonlar ödüllerine kavuştu.

Bandırma Belediyesi’nin düzenlediği 32’nci Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali etkinlikleri kapsamında 15-16-17 Eylül tarihlerinde Satranç Turnuvası gerçekleştirildi. Bu yıl 5’incisi düzenlenen turnuvanın son gününde dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Turnuvada yarışmacılar açık, 10 yaş ve altı, 8 yaş ve altı, 7 yaş ve altı olmak üzere toplam 4 kategoride yarıştı. Turnuvaya toplam 208 yarışmacı katıldı. Belediye eski Düğün Salonu’nda yapılan ödül törenine Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, Belediye Meclis Üyeleri Merve Polat ve Nüvit Erten katıldı.

“GENÇ SPORCULARIMIZLA BİR ARAYA GELDİK”

Açık kategorisinde; birinci Elnur Aliyev, ikinci Emre Kırılmaz, üçüncü ise Emir Aras Zor oldu. 10 yaş ve altı kategorisinde birinci Ahmet Turhan Avcı, ikinci Efe Poyraz Aşıcı ve üçüncü Mete Dağgül oldu. 8 yaş ve altı kategorisinde; birinci Rüzgar Ata Coşkun, ikinci Ata Yavaş ve üçüncü ise Ömer Eymen Tokur oldu. 7 yaş ve altı kategorisinde birinci Özgür Deniz Candemir, ikinci Arda Topçuoğlu, ve üçüncü Aziz Meriç oldu. Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti. Başkan Tosun, “32. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali çatısı altında bu yıl beşincisini organize ettiğimiz Geleneksel Satranç Turnuvamızın final gününde genç sporcularımızla bir araya geldik. Turnuvamızda başarıya ulaşan sporcularımızı tebrik ediyor, katılım gösteren herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Yolunuz ufkunuz her daim açık olsun.” dedi.

Haber: M. Nur Uysun

Sosyal Medya Logoları

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.