Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’nın öğrencilerinden anlamlı şiir dinletisi

Kemal Pireci Anadolu Lisesi

Kemal Pireci Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı şiir dinletisi, dinleyicilere Türk şairlerinin dizelerini yaşattı.

“Şairlerin Dilinden, Ozanların Telinden; Dizelerden Ezgilere” isimli şiir dinletisi ve Kemal Pireci Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sunuldu. Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe; Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Kemal Pireci Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Güler, Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, öğrenciler ve veliler katıldı. Dinleti öncesinde öğrenciler tarafından hazırlanan yıl sonu resim sergisinin açılışı yapıldı. Program saygı duruşu ve Okulun Müzik Öğretmeni Deniz Taylan tarafından İstiklal Marşı’nın okutulmasıyla başladı.

ŞİİRLER HAYAT BULDU

Programın açılış konuşmasını yapan Kemal Pireci Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Güler, “Kemal Pireci Anadolu Lisesi, sportif başarılarının yanı sıra sanatsal faaliyetleriyle de öne çıkan bir okuldur. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu bu gösteriye geldiğiniz için teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu gösteride emeği geçen öğretmenlerimiz öğrencilerimiz ve prova yapma imkanı tanıyan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze çok teşekkür ederim.” dedi. Mehmet Akif Ersoy yılı olması dolayısıyla program Okul Müdürü Ercan Güler’in Mehmet Akif Ersoy’un Gül şiirini okumasıyla başladı. Programın devamında birçok Türk şairin şiirleri öğrencilerin gösterisi ile sahnede hayat buldu. Öğrenciler tarafından hazırlanan dinleti izleyenler tarafından beğeni ile izlendi.

HABER MERKEZİ