Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’nın köy okullarına zeytin fidanı hediyesi

Bandırma merkezli kozmetik firması

Bandırma merkezli kozmetik firması tarafından başlatılan proje kapsamında Yeni Yenice Köyü İkokulu’nda eğitim gören öğrencilere zeytin fidanı dağıtıldı.

Yaklaşık 15 yıldır Bandırma merkezli olarak faaliyet gösteren kozmetik ve bitkisel bakım ürünleri firması MadammMerry, bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Bandırma’nın kırsal mahallelerinden başlayan proje kapsamında köy okullarında eğitim gören öğrencilere fidan hediye edilerek bu fidanların dikimi gerçekleştirildi. Hediye edilen fidanların her öğrenci adına özel olarak hazırlandığı belirtildi. Projenin ilk durağında Yeni Yenice İlkokulu’nda okuyan 21 öğrenciye fidanları teslim edildi.

“ZEYTİN KÜLTÜRÜNÜ DAHA ÇOCUKLUKTAN OLUŞTURARAK GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Bu proje ile birlikte sürdürülebilir üretim için önemli bir adım attıklarını belirten Firma Kurucusu Merve Kınık Öztürk, “Firmamızda zeytinyağı kullanarak kozmetik ve bitkisel bakım ürünleri üretiyoruz. Markamızın ‘Güzellik Bizim Doğamızda’ sloganıyla yola çıkarak yaptığı projenin mihenk taşı zeytinyağıdır. Biz de zeytinyağının mucizesini herkese göstermeyi amaç edindik. Sürdürülebilir üretim ve ülkemizde zeytin ağaçlarının artırılması adına tüm köy okullarının bahçelerine zeytin fidanı dikmeyi hedefledik. Zeytin mucizesinin daim kalacağı ve nesilden nesle aktarılacağı bir projeye ilk startı verdik. Tüm köy okullarına bu projeyi yayarak zeytin dikili alanları artırmak ve ülkemizi zeytin kültürünü daha çocukluktan oluşturarak geliştirmek istiyoruz. Zeytinin mucizesini çoğaltmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

HABER MERKEZİ