Bandırma’nın 40 yıllık ustaları unutulmadı | Bandırma Haber
Bandırma’nın 40 yıllık ustaları unutulmadı

Bandırma’nın 40 yıllık ustaları unutulmadı

ABONE OL
Eylül 18, 2023 18:04
Bandırma’nın 40 yıllık ustaları unutulmadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günümüz Esnaf Odalarının atası olan Ahilik Teşkilatı’nın kutlandığı Ahilik haftasında, esnaflar unutulmadı. 

Günümüz Esnaf Odalarının atası olan Ahilik Teşkilatı’nın kutlandığı Ahilik haftasında, meslekte 40 yılını dolduran esnaflar unutulmadı. Bandırma Belediyesi ve Kent Konseyi iş birliğinde, Ahilik Haftası kapsamında meslekte 40 yılını dolduran esnaflara Şehre Refah Belgesi töreni gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Ahilik Kurumu’yla ilgili video izletildi. Ardından açılış konuşmasını Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat yaptı. Bandırma’daki esnafların şehrin büyümesine katkı sağladıklarına dikkat çeken Başkan Polat, “İlk defa gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimizi önümüzdeki yıl Bandırma’nın il olmasıyla kutlamayı diliyoruz. 40 yıldır Bandırma’da esnaf ve sanatkarlıklarıyla vatandaşlara hizmet veren, şehre refah ve büyümesine katkı sağlayan esnafımıza şükran ve minnetini sunuyorum.” dedi.

“AHİLİK TEMELİNDE DÜRÜSTLÜK VAR”

Ahilik haftasını önümüzdeki sene Bandırma’nın il olmasıyla kutlamak istediğine dikkat çeken Bandırma Esnaf Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Niyazi Güler,”Ahilik’in öz temelinde dürüstlük, çalışkanlık, yalan söylememe düsturunda sayabileceğimiz kadarıyla faktörler var. Bunların hepsini bir araya topladığımızda esnafımız dürüst, namuslu, şerefli, haysiyetli, vatanını ve milletini seven, insanını koruyup kollayan bir gerçek olmalıdır. Ahilik Haftası her yıl Büyükşehir Esnaf Odaları ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleniyordu. Lakin Bandırma’nın adı vilayet olarak geçtiği için bizlerde inşallah bundan sonraki yıllar vilayet olarak kutlarız.” diye konuştu. 

“YARIM ASIRLIK ÇINARSINIZ”

Bandırma’nın Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga tosun, “Bandırma’da birbirinden kıymetli Esnaf Odaları, Sanatkarları, ustalar ve dükkan sahipleri var. Başkanlar ve Yönetim Kurulları koordinasyonlu hareket ederek esnafla bir bütün olarak paylaşımcı yapıya sahipler. Esnaflarımız da dürüst ve her zaman vatandaşlara hizmet etmekten vazgeçmemiş yarım asırlık tecrübe ve çınarlar 40 yılı aşkın bir süredir Bandırma’da birçok kişiye emek verdiler, istihdam sağladılar. Ticareti ve esnaflığı sürdürmek kolay değil. Bandırmanın il olması için çalışmaları sürdürüyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl 29 Ekim Cumhuriyet’in 100’üncü yılında bu günü Bandırma’nın il olmasıyla kutlarız.” dedi.

Ardından meslekte 40 yılı geride bırakmış olan 86 esnaf ve sanatkarlara “Şehre Refah Belgesi” takdimini Belediye Başkanı Tolga Tosun yaptı. 

Haber: Selin Girgin/ M. Nur Uysun

Sosyal Medya Logoları

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.