Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’nın 3 büyük şirketi başarısıyla listede

Bandırma Ticaret Borsası, Bandırma’dan

Bandırma Ticaret Borsası, Bandırma’dan 3 şirketin İSO-Türkiye’nin 2022 yılı 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer aldığını açıkladı.

Ekonomi dünyasının her yıl merakla takip ettiği “İSO-Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması”nın 2022 yılı sıralaması açıklandı. Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan, Bandırma’dan 3 şirketin listede yer aldığını duyurdu. Listeye göre Bandırma Ticaret Borsası üyesi Banvit Bandırma Vitaminli Yem San. A.Ş., 88’inci sırada yer alarak Türkiye’de ilk 100’e girdi. Hastavuk Gıda Tarım Hayv. San.Tic.A.Ş. ise listede 278’inci sırada ilk 300 içinde yer aldı. Bupiliç Entegre Gıda San.Tic.A.Ş. de 353’üncü sıradaki yerini alarak listede yer alan 3 isimden biri oldu.

“ÜYELERİMİZ MÜCADELESİNDE EN ÖN SAFLARDA YER ALMAYA DEVAM ETMİŞTİR”

Bandırma sanayisinin güçlü bir performans gösterdiğine değinen Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan, “2022 yılına ait İSO 500 sonuçları, sanayimizin zorlu bir yılı güçlü bir performansla tamamladığının bir kanıtı niteliğindedir. Üyelerimiz, özellikle pandemi ile başlayan dış pazarlardaki dalgalanmalara ve kırılmalara, Rusya-Ukrayna savaşının yarattığı tedarik sorunlarına ve içerdeki finansman sıkıntılarına karşın; her zaman olduğu gibi 2022 yılında da ülkemizin büyüme ve kalkınması mücadelesinde en ön saflarda yer almaya devam etmiştir. Ülkemizin hedeflerine ulaşabilmesi, sürdürülebilir ve nitelikli büyümesi için gerekli olan finansal istikrarın yeniden tesisi doğrultusunda kısa süre önce açıklanan “Orta Vadeli Programı” çok önemsiyoruz.” dedi.

“BANDIRMAMIZI ÇOK DAHA YÜKSEĞE TAŞIYACAKTIR”

Orta Vadeli Program’ın önemini vurgulayan Başkan Tan, “Orta vadeli programın başarısı, ülkemizi dış yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline getirecektir. Teknolojiye dayalı, çevreci ve nitelikli yeni sanayi yatırımlarının artması en büyük isteğimizdir. Dereceye giren tüm üyelerimizin bu başarısında pay sahibi olan yöneticilerden tüm çalışanlara kadar emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Sıralamadaki bölgemiz firmalarının artması aynı zamanda şehrimizdeki istihdamın, refahın, yüksek gelirin de artması anlamına gelmektedir. Ekonomiden ticarete, tarımdan sanayiye bir bütün olan şehir ekonomisindeki tüm bu unsurların aynı anda gelişmesi, Bandırmamızı ve Balıkesir’imizi çok daha yükseğe taşıyacaktır.”diye konuştu.

Haber: M. Nur Uysun