Bandırmalı sporculardan 14 altın madalya | Bandırma Haber
Bandırmalı sporculardan 14 altın madalya

Bandırmalı sporculardan 14 altın madalya

ABONE OL
Aralık 3, 2023 19:14
Bandırmalı sporculardan 14 altın madalya
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Altın Yumruk Spor Kulübü, Alpagut Turan Savaş Sanatı 2023 Türkiye Şampiyonası’ndan 14 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya ile döndü.

Alpagut Turan Savaş Sanatı 2023 Türkiye Şampiyonası bu yıl Mudanya’da gerçekleştirildi. Bandırma Altın Yumruk Spor Kulübü sporcuları şampiyonada tam kadro yer aldı. Şampiyona’da sporcular 25 hakemin gözetiminde Ayça, Batur, Caymaz, Gurşak ve Kaçut olarak 5 sistemde mücadele etti.

Açılış töreninde konuşmasını gerçekleştiren Altın Yumruk Spor Kulübü Antrenörü ve Alpagut Caymaz Sistem Başkanı Rambo Hakan İtmiş, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında, 2023 faaliyet programımızda yer alan Alpagut Türkiye Şampiyonası’nı 25 ilden 33 kulübe mensup sporcumuzun katılımıyla gerçekleştirmenin onurunu yaşıyoruz. Şampiyonaya katılmak üzere yola çıkan ancak Adana’da geçirdikleri kaza sebebiyle aramızda olamayan Hatay Reyhanlı Spor Kulübümüze de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Aramızda bulunan Türkiye Federasyon Başkanı Metin Karadeniz, Dünya Federasyonu Yönetim Kurulu Üyemiz ve Baş Hakem Rafig Gasımov’a ve Mudanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Çağlar Yeni’ye çok teşekkür ederim.”diye konuştu.

TEK ŞAMPİYONADA 19 MADALYA, 1 KUPA

Şampiyonada Caymaz sistemde mücadele eden Bandırma Altın Yumruk Spor Kulübü sporcuları, Alpagut Turan Savaş Sanatı 2023 Türkiye Şampiyonası’ndan 14 altın, 4 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 19 madalya ile döndü. Caymaz sistem kategorisinde tüm kulüpler arasında toplanan en yüksek puanı alan Bandırma Altın Yumruk Spor Kulübü, birincilik kupası aldı.

Batuhan Bagana, Seyithan Barut, Tuğbanur Yılmaz, İrem Nur İğdiş, Taçmin Ada Turan, Mihrab Özyıldırım, Mina Müge Bitkili, Mehmet Mert Gündüz, Hira Nur Akol, Belinay Sare Demir, Muhammed Aybars Dem, Ayliz Kuş, Toprak Akkaya ve Ahmet Efe Ocak şampiyonada 1’inci olarak altın madalya kazandı. Furkan Yazıcı, Aras Demirdağ, Nurten Yılmaz ve Zeynep Su Özdoğan şampiyonada 2’nci olarak gümüş madalya kazanırken Sudem Dağdelen 3’üncü olarak gümüş madalya kazandı.

“HEDEF: DÜNYA ŞAMPİYONASI”

Altın Yumruk Spor Kulübü Antrenörü Rambo Hakan İtmiş, “Şampiyonada elde ettiğimiz sonuç tam istediğimiz gibi oldu. Tüm hocalarıma ve sporcularıma teşekkür ediyorum. Kulüp hocalarımız Cansu Boylaz ve Kerim Yıldırım, sporcular müsabakaya çıktıklarında onlara destek oldular. Sporcular ‘Caymaz’ sistemde dövüştüler. Bu kategoride tüm kulüpler arasında toplanan en yüksek puan ile birincilik kupası kazanan tek kulüp olduk. Bundan sonraki hedefimiz aralık ayında yapılacak Dünya Şampiyonası’nı kazanmak. Bu şampiyona için şimdiden çalışmaya başladık. Çok sıkı çalışıp Dünya Kupası’nı kazanacağız. Çok güçlü geliyoruz. Kazanmaya kendimizi adadık. Rakiplerin kim olduğu önemli değil çünkü biz kazanacağımızı biliyoruz. Bu kupayı Bandırma’ya getireceğimize inancımız sonsuz. Çünkü biz kulüp olarak her zaman en iyisini yapıyoruz.” dedi

Haber: M. Nur Uysun

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.