Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırmalı firma Çin ortaklığında Türkiye’de dev yatırımlara hazırlanıyor  

Merkezi Bandırma’da bulunan ve

Merkezi Bandırma’da bulunan ve Yönetim Kurulu Başkanlığını Soner Özbey’in yaptığı Bey Çimento Şirketler Grubu, ülke genelinde yatırımlarına devam ediyor.

Bey Çimento, Yalova’da yaptığı yatırımın ardından Çin’in en büyük çimento şirketi ile birlikte Tekirdağ ve İzmir bölgesine iki yeni fabrika daha kuracak.

Bey Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Soner Özbey, Bandırma’da kurduğu çimento öğütme ve paketleme fabrikasının ardından, Karabük’te faaliyet gösteren Karçimsa’nın yüzde 51’ini satın almıştı.

İKİ DEV YATIRIM DAHA GELİYOR

Geçtiğimiz yıl Yalova’ya yeni bir çimento fabrikası kuran Özbey, şimdi de Çinli ortakları ile çimento sektöründe dev yatırımlar yapmaya hazırlanıyor. Çin’in en büyük çimento üretici şirket ile Tekirdağ ve İzmir bölgesine eş zamanlı iki çimento fabrikası kurmak için Çin’in Şangay şehrinde imzaları atan Bey Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Soner Özbey, Türkiye’de çimento sektörünün öncü kuruluşu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

3 MİLYON TONA YAKIN ÜRETİM KAPASİTESİNE ULAŞACAK

Bandırma, Karabük ve Yalova’daki fabrikalarında yılda toplam 1 milyon 150 bin tondan fazla üretim yapan Bey Çimento, Çinli ortakları ile Tekirdağ ve İzmir’e kuracağı iki yeni fabrikada da yılda 800’er bin ton’dan toplamda 1 milyon 600 bin ton üretim yapacak.
103 milyon Dolar’a mal olacak Tekirdağ ve İzmir bölgesindeki iki yeni klinker öğütme tesislerinin 2025 yılının ikinci çeyreğinde faaliyete geçmesi hedefleniyor. Önümüzdeki yıl 3 milyon tona yakın bir üretim kapasitesine ulaşacak olan Bey Çimento, Türkiye’nin en önemli çimento üreticilerinden biri olacak.

BEY ÇİMENTO, İÇ PİYASA VE İHRACATTA SÖZ SAHİBİ

Kısa bir sürede 3 milyon ton kapasiteye ulaşmayı hedefleyen Bey Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Soner Özbey, iç piyasada olduğu kadar ihracatta da çimento sektöründe önemli bir rol üstlenmeye hazırlanıyor. Çimento sektöründeki ihracat kaleminde büyük atılım yapacak olan Bey Çimento, ülke ekonomisine de önemli katkı sağlayacak.

YEŞİL MUTABAKAT (GREEN DEAL) İLE ÜRETİM

Çinli ortakları ile Tekirdağ ve İzmir bölgesinde kurulacak olan her iki fabrika Yeşil Mutabakat (Green Deal) çerçevesinde ve en son teknolojiyle üretim yapacak.
Yeni nesil ‘Yeşil Çimento’ olarak adlandırılan üretim anlayışıyla karbon ayak izi bırakılmayacak. Dünya’da birçok ülkenin imza attığı Yeşil Mutabakat (Green Deal) kapsamında önümüzdeki birkaç yıl içinde başta çimento ve demir çelik sektörü gibi çevre kirliliği oluşturan tesisler artık üretim ömrünü tamamlayacak. Çevre kirliliğine neden olan bu sektörler artık ‘Yeni Nesil’ fabrikalar kurarak, karbon ayak izi bırakmıyor. Dolayısıyla sıfır kirlilik ve karbon ile üretime geçiyor.

HABER MERKEZİ