Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’dan 9 aday adayı

CHP Bandırma İlçe Başkanı

CHP Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Atak, Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığı için son başvuru tarihinin 5 Aralık’a uzatıldığını belirterek başvuru süreci hakkında konuştu. 

31 Mart 2023 Yerel Seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi’nde başvuru süreci devam ediyor. CHP Genel Merkezi, daha önce aday adaylıkları için son başvuru tarihi olarak belirlenen 28 Kasım’ın, 5 Aralık 2023’e uzatıldığını açıkladı. Başvuru sürecinin büyük bir hızla devam ettiğini belirten CHP Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Atak, sürecin demokratik bir şekilde ilerlediğini vurguladı.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Başvuru sürecinin büyük bir hızla devam ettiğini belirten İlçe Başkanı Mehmet Atak, “Hem Belediye Başkanı hem de Belediye Meclis Üyesi aday adaylarımız başvurularını yapmaya devam ediyor. Biliyorsunuz ki adaylık sürecimiz 1 hafta daha uzatıldı. 28 Kasım’da sona erecek olan başvurularımızın tarihi CHP Genel Merkezimiz tarafından 5 Aralık’a kadar uzatıldı.” dedi. 

9 ADAY ADAYI OLACAĞI TAHMİN EDİLİYOR

Şu ana kadar başvuru sürecinde sorun yaşanmadığını söyleyen Başkan Atak, başvuru süreci ile ilgili şunları söyledi;  “Belediye Başkanı aday adaylarımızın sayısı tam olarak 7’yi buldu. Aynı şekilde Belediye Meclis Üyesi aday adaylarımız da başvurularına devam ediyor. Belediye Meclis Üyesi aday adayı sayımız yaklaşık olarak 20’yi buldu. Bu süreçte Belediye Başkanlığına başvuran aday adayı sayımızın 9 olmasını bekliyoruz. Belediye Meclis Üyeliği için başvuracak olan partililerimizin sayısının da 50’yi geçeceğini tahmin ediyoruz. Başvurularımız 5 Aralık’ta sona erecek. Umarım bu süreç CHP Bandırma İlçe Örgütümüz ve herkes için hayırlı olur.” 

Haber: M. Nur Uysun

Reklamı Geç