Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’da yangın bilinci oluşturmak için fidanlar dikildi

Bandırma’da orman yangınlarının önlenmesi

Bandırma’da orman yangınlarının önlenmesi ve doğa bilinci oluşturulması amacıyla “Orman Benim” kampanyası kapsamında çevre temizliği yapılarak fidanlar ekildi.

Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü öncülüğünde Bandırma’da fidan dikimi ve çevre temizlik etkinliği gerçekleştirildi. “Orman Benim” kampanyası kapsamında düzenlenen etkinlikte doğa bilinci oluşturulurken orman yangınlarının önlenmesi hedeflendi. Bandırma Happy Center arkasındaki ormanlık alanda düzenlenen etkinliğe; Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Bandırma Orman İşletme Müdürü Faruk Tuna Yüksek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, İlçe Müftüsü Dr. Abdulhamid Pehlivan, Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Tunç ve öğrenciler yer aldı.

“TOPLUMDA YANGIN BİLİNCİNİ YÜKSELTMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Bandırma Orman İşletme Müdürü Faruk Tuna Yüksek’ açılış konuşması gerçekleştirdi. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirlenen strateji doğrultusunda Türkiye genelinde ve Bandırma’da orman yangınlarına karşı mücadele ettiklerini belirten Müdür Yüksek, “ Bu kampanya ile ormanların direncini artırarak toplumda yangın bilincini yükseltmeyi amaçlıyoruz. Amacımız, orman yangınlarının önlenmesi ve çevreye verilecek zararların en aza indirilmesidir. Bu kapsamda orman yangınlarının önlenmesi, olası yangın sayılarının ve şiddetinin düşürülerek çevreye olan zararların en aza indirilmesi, vatandaşlarda orman yangınlarının çıkmasını önleme bilincinin oluşturulması amacıyla tüm illerde olduğu gibi Bandırma’da da 3 Mayıs Cuma günü saat 10.00’da “Orman Benim” kampanyası gerçekleştirdik. Kampanya, ormanların yangınlara karşı direncinin artırılması ve toplumda yangına sebebiyet verecek davranışlara karşı bilinç oluşturulması amacını da taşıyor.” dedi.

Etkinlik kapsamında protokol ve Kemal Pireci Ortaokulu öğrencileri alanda temizlik çalışmaları gerçekleştirdi. Çalışmalar sonunda toplanan yaklaşık 1 tona yakın atık çöp Bandırma Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri tarafından teslim alındı. Ardından bölgeden belirlenen alanlara fidan ekimi gerçekleştirildi. Ekilen fidanların gelişimi ve ekim teknikleri ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Bandırma Kemal Pireci Ortaokulu öğrencileri ve protokol mensupları fidan dikimine de destek olarak “Orman Benim” kampanyasına destek oldu.

HABER MERKEZİ