Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’da öğretmenler,acı kayıpları için Milli Eğitim’e seslendi

Türk Eğitim-Sen Bandırma Şubesi,

Türk Eğitim-Sen Bandırma Şubesi, yaşanan olaylara dikkat çekmek amacıyla Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylem gerçekleştirdi.

İstanbul’da bir eğitimcinin okulda görevi başında öldürülmesinin ardından Bandırma’da öğretmenler iş bıraktı. Türk Eğitim Sen Bandırma Şubesi Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüdü. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde sloganlar atıldı.

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mehmet Çalışkan yaptığı basın açıklamasında yaşanan olaylar dolayısıyla öğretmenlerin can güvenliğinden endişe ettiğini belirtti. Hayatını kaybeden eğitimci İbrahim Oktugan’ın ailesine başsağlığı dileklerinde bulunan Başkan Çalışkan, “Okullarımızda öğretmene şiddet, mobbing, taciz, itibarsızlaştırma vakaları ciddi önlemlerin, yasal düzenlemelerin ve esaslı politikaların hayata geçirilememesi nedeniyle maalesef had safhaya ulaşmıştır. Her okulumuza güvenlik görevlisi alımı yapılması ve okullarımızın tamamında kamera bulundurulması hayati bir zorunluluktur. Eğitimde Şiddet Yasası çıkarılmasının yanı sıra Meclis Araştırma Komisyonu kurulması, Türk Ceza Kanunu’nda eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin ayrı bir suç tipi olarak düzenlenmesi de Türk Eğitim-Sen’in öncelikli taleplerindendir. Daha fazla eğitim şehidi verilmesine müsaade etmemeliyiz!” dedi.

“EĞİTİM ÇALIŞANLARIMIZA YÖNELİK ŞİDDET ASLINDA GELECEĞİMİZE SIKILAN KURŞUNDUR”Eğitim çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen itibar suikastlarının son bulması gerektiğini vurgulayan Başkan Çalışkan, “Statü kaybı önlenmeli, rehber öğretmen sayısı artırılmalı, eğitimde şiddeti önlemeye yönelik etkin kamu spotları hazırlanmalı, öğrenciler arasında çeteleşme, madde bağımlılığı gibi şiddeti de beraberinde getiren davranışlar için etkili tedbirler geliştirilmelidir. Özellikle okullarımızdaki rehberlik birimlerinin daha etkin hale getirilmesi gerekirken, bu noktada 100 öğrenciye bir rehber öğretmen düşmesi sağlanmalıdır. Eğitim çalışanlarımıza yönelik şiddet aslında geleceğimize sıkılan kurşundur! Bu nedenle geleceğimizin karartılmasına müsaade etmeyeceğiz, şiddete müsamaha göstermeyeceğiz. Türk eğitimcileri olarak şiddetle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Vandallara teslim olamayacak, bu vahşet olaylarının önüne geçilmesi için gerekli tedbirler alınana kadar konuyu gündemde tutmayı ve farkındalık oluşturmayı sürdüreceğiz. Eğitimcilerimizin can güvenliğinin sağlandığı çalışma ortamlarına kavuşması en büyük temennimizdir. Şuurlu nesiller yetiştirmek biz eğitimcilerin olduğu kadar ailelerin de en önemli görevidir. Buradan bir kez daha ailelerimize ve tüm topluma çağrıda bulunuyoruz:
Öğretmenlere verdiğimiz değer çocuklarımızın geleceğine yönelik verdiğimiz kıymettir. Bu bilinçle hareket etmek milli bir ödevdir.” diye konuştu.HABER MERKEZİ