Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’da öğrencilerden Ramazan yardımı

Bandırma Müftülüğü Gençlik Hizmetleri

Bandırma Müftülüğü Gençlik Hizmetleri girişimleriyle gönüllü üniversite öğrencileri tarafından hazırlanan Ramazan kolileri ihtiyaç sahiplerine umut oldu.

Bandırma Müftülüğü Gençlik Hizmetleri, birçok alanda yardım faaliyetlerini sürdürüyor. Ramazan ayı dolayısıyla Müftülük bünyesinde gönüllü olan genç üniversite öğrencileri harçlıklarını biriktirerek Ramazan kolisi hazırladı. Bandırma Yarbay Vecihibey Erkek Öğrenci Yurdu’nda kalan gönüllü öğrenciler, ihtiyaç sahiplerinin Ramazan ayındaki ihtiyaçlarını karşılayacak bakliyat ve yiyecekleri kolilere yerleştirerek dağıtıma hazır hale getirdi. Öğrenciler belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara kolileri teslim etti. Bandırma Müftülüğü Gençlik Hizmetleri’nin yardım faaliyetlerinin süreceği belirtildi.

“RAMAZAN, KİMSESİZLERİN HATIRLANDIĞI YOĞUN BİR SEFERBERLİKTİR”

Ramazan ayında birlik, beraberlik ve dayanışmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Bandırma Müftüsü Abdulhamid Pehlivan, “Ramazan top­lumsal dayanışma ve paylaşma şuurunu aşılayarak, bir anlamda “irade eğitimi” vermek suretiyle, müminlere kişilik kazandırarak, “kâmil bir mü­min” olmanın yollarını gösterir. Ramazan, rahmet ayıdır. Ramazan, bereket ayıdır, Ramazan, huzur ve esenlik ayıdır. Ramazan ayı, geçici olarak yeme-içmeden uzak kaldığı nimetlerin kadrini bilmek ve onları ve­ren Rezzâk olan Allah’a karşı şükür görevini hatırlamaktır. Ramazan, bir dünya görüşüdür. Sadece, nefsimize gem vurulan günler değil; yoksulların, düşkünlerin, açların, muhtaçların, kimsesizlerin hatırlandığı ve korunduğu yoğun bir seferberliktir.”dedi. 

HABER MERKEZİ