Bandırma’da İlköğretim Haftası coşkuyla kutlandı | Bandırma Haber
Bandırma’da İlköğretim Haftası coşkuyla kutlandı

Bandırma’da İlköğretim Haftası coşkuyla kutlandı

ABONE OL
Eylül 18, 2023 12:53
Bandırma’da İlköğretim Haftası coşkuyla kutlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2023-2024 Eğitim ve öğretim yılının İlköğretim Haftası’nda resmi tören ve kutlama programı gerçekleştirildi.

2023-2024 Eğitim ve öğretim yılının İlköğretim haftası resmi tören ile kutlandı. Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan etkinlikte çelenkler anıta sunuldu. Şehit Öğretmen Mustafa Boz İlkokulu’nda devam eden etkinlikte açılış konuşmasını İlkokul Müdürü Adnan Akbaş gerçekleştirdi.

Yeni yılın öğrencilere hayırlı olmasını dileyen Müdür Akbaş, “Okullar eğitim ve öğretim yuvası olarak dünyayı ilimi ve sevgiyi öğretirler. Sevgili çocuklar topluma ailenize ve hatta dünyaya faydalı olmak istiyorsanız okulunuza sahip çıkın. Bizler öğrencilerimizin önce yüreğine sonra aklına dokunan okumayı ve öğrenmeyi sevdiren eğitmenleriz. İlköğretim haftasının ve 2023-2024 eğitim öğretim yılının tüm toplumumuz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi.

“EĞİTİMSİZ İNSAN KURU AĞAÇ GİBİDİR”

Ardından günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan yaptı. Bandırma’da 25 bin öğrencinin olduğuna dikkat çeken Müdür Aslan, “Bu yıl, aramıza yeni katılan birinci sınıf ve anaokullarımız dahil Bandırma’da 25 bin 700 öğrencimiz ile sorunsuz bir şekilde okullarımızı açmanın mutluluğu içindeyiz. Ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşmasında sizler bizim en büyük güven kaynağımızsınız. Unutmayın eğitimsiz bir insan kupkuru bir ağaç gibidir. Ne kadar sularsak sulayalım asla yeşermez. Yeşermeyen bir ağaç çevresine nasıl gölge vermezse eğitimsiz bir insanında çevresine ve kendisine faydası olmaz. Sizlerden isteğimiz kendiniz ve ülkemizin geleceği için öğretmenlerinizin rehberliğinde gayretle çalışarak başarılı olmanızdır. Bu günkü heyecanınızın ve sevincinizin hiç solmaması dileğiyle, yeni eğitim öğretim yılını kutluyor tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

MİNİK ÖĞRENCİLERE HOŞ GELDİNİZ ÇİÇEĞİ

Şehit Öğretmen Mustafa Boz İlkokulu öğrencileri coşkuyla kutladıkları ilköğretim haftasında “Okul Sevgisi”, “Okulum”, “Okulumuz” isimli şiirleri okudu. Programın devamında 4’üncü sınıf öğrencilerinin, ana sınıfı ve 1’inci sınıf öğrencilerine “Hoş geldiniz” çiçeği takdim etti. Tören 2-D sınıfı öğrencilerinin Ankara Yöresine ait halk oyunları gösterisiyle son buldu.

Haber: Selin Girgin/ M. Nur Uysun

Sosyal Medya Logoları

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.