Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma’da benzin 36 lirayı aşacak

Ardı arkası kesilmeyen akaryakıt

Ardı arkası kesilmeyen akaryakıt zamlarından biri daha benzine geliyor. 24 Temmuz’dan itibaren benzinin litre fiyatına 2 lira zam geleceği öğrenildi. Beklenen zammın ardından Bandırma’da benzinin litre fiyatı 36 lira 76 kuruşu bulacak.

Akaryakıt üzerinden alınan özel tüketim vergi oranı yeniden belirlenmesi üzerine Benzin ve diğer akaryakıt grubuna litrede yaklaşık 6 lira zam gelmişti. ÖTV zammından sonra akaryakıt grubunda benzine bir zam daha geleceği öğrenildi. 25 Temmuzda benzine 2 lira daha zam gelmesi bekleniyor.

UZMANLARA GÖRE; ZAMLAR GELMEYE DEVAM EDECEK

Benzine gelecek 2 liralık zammın, yakın zamanda akaryakıt istasyonlarına yansıyacağı aktarıldı. Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar her geçen gün vatandaşı isyan ettirirken, güncel fiyatı Bandırma’da 34 lira 76 kuruş olan benzine gelecek zam ile birlikte benzinin litre fiyatı 36 lira 76 kuruşa yükselecek. LPG ve motorin fiyatlarına gelen zammın üstüne benzine zam geleceğini öğrenen vatandaşlar durumdan şikâyetçi. Bandırma’da güncel olarak kurşunsuz benzinin zamlardan önceki litre fiyatı 34 lira 76 kuruş olarak satılıyor. Motorinin litre fiyatı 34 lira 68 kuruş iken LPG fiyatı 13 lira 65 kuruş civarında satılıyor. Dolar kuru ve brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansımaya devam etmesi bekleniyor.

Haber: M. Nur Uysun