Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma, Karate İl Şampiyonası’ndan 15 madalya ile döndü

Bandırmalı karateciler 15 sporcuyla

Bandırmalı karateciler 15 sporcuyla katıldıkları yarışmadan 15 madalya ile dönerek büyük bir başarıya imza attılar.
Şehit Turgut Solakoğlu Spor Salonunda yapılan şampiyonaya Balıkesir merkez ve ilçelerden toplam 270 sporcu katıldı. Minik, yıldız ve gençler kategorilerinde yapılan yarışmada rakipler birbirlerini yenebilmek için kıyasıya mücadele ettiler.
Yarışma kata performansıyla ile başladı. Her kategoride ki yarışmacılar dereceye girmek için yoğun bir çaba gösterdi. Kata yarışmalarının tamamlanmasıyla birlikte kumite yarışmalarına geçildi. kıyasıya geçen mücadeleler sonunda her yaş ve kiloda dereceye girenler madalya almaya hak kazandılar. Yarışmayı Gençlik Spor İl Müdürü Adem Özalp ve Milli Takım Antrenörü Ertan Tunç’ta takip etti. Yarışma sonunda dereceye giren sporculara madalyalarını veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp bütün sporculara başarılar dilerken yaptığı açıklamada,” Karate sporunun Balıkesir’de iyi bir ivme kazandığını ve yoğun çalışmalar sonunda başarılı sporcuların çıkacağını bugünkü yarışmada gözlemleyebildik. İl ve ilçelerde bu spora ilginin yoğun olduğunu biliyoruz. Bizde il müdürlüğü olarak elimizden gelen desteği vererek Karate sporunun çok daha iyi yerlere gelmesi için gerekenleri yapacağız”. dedi.
Bandırma’dan da 15 sporcuyla katılan karateciler toplam 15 madalya ile dönerek büyük bir başarıya imza attılar. Seyircilerinde yoğun ilgi gösterdiği yarışma madalya töreninin ardından sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Haber: Levent Karaçay

Reklamı Geç