Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma esnafına bayramda hayal kırıklığı

Bandırma Manifatura, Tuhafiye ve

Bandırma Manifatura, Tuhafiye ve Kırtasiyeciler Odası Başkanı Adnan Gemici, Kurban Bayramı öncesi esnafın hazırlık yaptığını ancak beklenen kazancı elde edemediğini belirtti.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte esnaflar bayram öncesi alışveriş için hazırlandı. Esnafın yıl içerisinde iki bayramdan kazanç sağlayabildiğine dikkat çeken Bandırma Manifatura, Tuhafiye ve Kırtasiyeciler Odası Başkanı Adnan Gemici, Bandırma esnafının bu bayramda da istediği gibi iş yapamadığını belirtti.

“ESNAFIMIZ BU YIL DA İSTEDİĞİ İŞİ YAPAMADI”

Bandırma esnafının yılda iki bayramdan kazanç sağladığını belirten Başkan Gemici, “Esnafımızın yılda iki bayramı var. Biri Ramazan Bayramı diğeri de Kurban Bayramı. Bu bayramda kazanç sağlamak için hazırlık yapan esnafımız bu yıl da istediği işi yapamadı. Bu bayram dönemleri normalde yoğun geçerdi ancak artık insanların ceplerinde alışveriş yapacak parası yok. Vatandaşımız Kurban Bayramı’nda masraf daha fazla olduğu için insanlar alışveriş yerine kurban kesmek ya da tatile çıkmak gibi harcamalarda bulunuyor.” dedi.

“İNSANLAR ŞU ANDA GIDA İHTİYAÇLARINI ZOR KARŞILIYOR”

Piyasada nakit sıkıntısı olduğunu kaydeden Başkan Adnan Gemici, “Büyük bir nakit sıkıntısı var ve vatandaşlar genellikle alışverişlerini kartla yapıyor. Fırında 10 liralık ekmeği kartla alan insanlar var. Kartla alımlar da esnafımızı sıkıntıya sokuyor. İnsanlar kartlara mahkum oldu. Bu bayramın çok olumlu geçeceğini tahmin etmiyorum. Çünkü vatandaşlar kurban kesmeye kalksalar bile kurban kesecek kadar maaş alamıyorlar. İnsanlar şu anda gıda ihtiyaçlarını zor karşılıyor. Ekonomik olarak bir sıkıntı var.” diye konuştu.HABER MERKEZİ