Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma esnafı, çöplere isyan etti

Bandırma esnafı, çöplere isyan

Bandırma esnafı, çöplere isyan etti
Seyyar satıcılar ve esnaflar tarafından cadde üzerine bırakılan çöpler, rahatsız olan esnafların tepkisine neden oldu.
Bandırma’nın kalbi konumundaki en işlek caddelerinden biri olan Sevgi yolundaki çöpler vatandaşın tepkisine neden olurken esnafta, esnaftan şikâyetçi oldu. Görüntü ve çevre kirliliğine neden olan çöpler, sağlık açısından da tehlike oluşturuyor. Çevre esnaf ve seyyar satıcılar tarafından çöp kovasının yanına bırakılan çürümüş sebzeler, içecek kutuları, etler, ekmekler, kutular ve poşetlerden rahatsız olduğunu söyleyen bir esnaf, “Sevgi yolu, Bandırma’nın güzide bir caddesi. Buradan her gün binlerce insan gelip geçiyor. Çok üzülerek söylüyorum ki buradaki bazı lokantalar ve yiyecek esnafı gidere yemek atıklarını ve yağlarını döküyor. Yazın gider kokusu ve buraya bırakılan çöpler çok rahatsız ediyor. Atılan döner et parçaları yüzünden bazen çöpleri sinekler bağlıyor. Seyyar satıcılar tarafından bırakılan çürümüş sebze ve meyveler kötü koku yayıyor. Hepimiz burada esnaf olarak komşuyuz. Söylediğimizde tepki veriliyor ama bunlara gerek yok. Hepimizin hijyenik ve sağlıklı bir ortamda yaşaması için temizliğe dikkat etmesi gerekiyor. ” dedi.
Daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda yaşanılması için çöplerin bu şekilde atılmaması gerektiğini belirten esnaf şunları söyledi;
“Bandırma Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı, Sevgi Yolu, cadde ve sokaklar bazen yıkanıyor. Başkanımıza teşekkür ediyoruz ama arada bir denetim yapılarak çöpleri bırakanlar uyarılmalı. Seyyar satıcılar çöplerini o şekilde bırakmamalı. Akşam belediye ekipleri tarafından bu çöpler toplanıyor diye gün içerisinde böyle bırakılmamalı. Sokaklarımız çöplük mü? Bandırma’ya yakışan bir görüntü değil. Ben esnaf olarak çöpleri yere atan vatandaşları gördüğümde de uyarıyorum. Bandırma hepimizin o yüzden temiz tutmalıyız.” diye konuştu.

Haber Merkezi