Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma “Demokrasi Nöbeti” tuttu

15 Temmuz Demokrasi ve

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda Anma Töreni gerçekleştirilerek “Demokrasi Nöbeti” tutuldu.

Darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin anıldığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Bandırma’da Demokrasi Nöbeti ve Anma Töreni gerçekleşti.

Anma programına AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, 6’ncı Anajet Üssü Komutanı Hava Hv. Plt. Tuğgeneral Selahattin Akalp, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, MHP Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

15 TEMMUZ DİRENİŞİ KONULU SUNUM YAPILDI

15 Temmuz gecesinde Ankara’da şehit düşen Veteriner Hekim Ramazan Konuş adına ve şehitler için lokma hayrı yapıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören programında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Feridun Ay, 15 Temmuz direnişi ve “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” konulu sunum gerçekleştirdi.

“BUGÜN EGEMENLİĞİN KAYITSIZ VE ŞARTSIZ MİLLETİN OLDUĞUNUN İSPATI”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan konuşmasında, “Bugün egemenliğin kayıtsız ve şartsız milletin olduğunun ispatının diğer bir günü. Ecdadımız ulu Hakan Abdülhamit Han bu topraklar kanla alınmıştır, kanla verildi demiştir. İstiklal Harbi’mizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk de ‘Ya istiklal ya ölüm.’ demiştir. İşte bugün, koltuğunda darbe girişimini izleyenlerin değil, bu ecdadın yolunda yürüyen necip Türk milletinin hatırasıdır. Hepimize kutlu olsun. Hepimize mübarek olsun.” diye konuştu.

“UNUTTURMAMAK İÇİN MEYDANLARDA BULUŞUYORUZ”

15 Temmuz’da ve Türkiye adına hayatını kaybeden bütün şehitleri rahmetle anan Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, “Milletimizin iradesinin ele geçirilmeye çalışıldığı o gecenin 7’nci yılındayız. 15 Temmuz’da yaşananları unutmamak, unutturmamak için bütün il ve ilçelerimizin meydanlarında Bandırma’da olduğu gibi buluşuyoruz. Bugünü unutmamanın ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.” dedi.

GECEYARISI SALALAR OKUNDU

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Mehteran konseri ve kahramanlık türküleri dinletileri yapıldı. Programın devamında Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua dinletisi gerçekleşti. Saat gece yarısı 00.13’ü gösterdiğinde tüm yurtta olduğu gibi Bandırma’daki tüm camilerde salalar okundu.

Haber: M. Nur Uysun