Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bandırma CHP’den kurye cinayeti açıklaması

CHP Bandırma İlçe Gençlik

CHP Bandırma İlçe Gençlik Kolları, Balıkesir’de cinayete kurban giden motokurye Ata Emre Akman için basın açıklaması gerçekleştirerek yaşanan olayı kınadı.
Balıkesir’de motokurye olarak çalışan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ata Emre Akman, 17 yaşındaki bir saldırgan tarafından çok sayıda bıçak darbesiyle vahşice öldürülmüştü. Yaşanan olaya tepki gösteren CHP Bandırma İlçe Gençlik Kolları, konu hakkında basın açıklaması gerçekleştirdi. Bandırma Belediyesi Nikah Salonu önünde yapılan basın açıklamasına; Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Adıgüzel, CHP Parti Meclis Üyesi (PM) Mehmet Tüm, Bandırma Belediye Meclis Üyeleri Betül Agen, Elif Didem Çidem, Ozan Tüm ve Burak Uğur, CHP Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Atak, İlçe Kadın Kolları Başkanı Canan Zivane, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Barış Can Dursun ve partililer katıldı.
“SUÇ İŞLEYEN İNSANLARIN CEZASIZ KALMASINI KINIYORUZ”
Basın açıklamasını Tanıtım ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Gençlik Kolu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda motokurye olarak çalışan Polat Altınöz gerçekleştirdi. Yaşanan olayın adaletin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini belirten Altınöz, “Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olarak, üniversite öğrencisi gençlerimizin eğitim için çalışmak zorunda bırakılmasını ve sokaklarda suç işleyen insanların cezasız kalmasını kınıyoruz. Bir gencin, eğitim için emek harcamak zorunda kalması, adaletsiz bir sistemin sonucudur. Üniversite öğrencilerinin, eğitim hakları ellerinden alınmadan, güvenli bir ortamda öğrenim görmeleri sağlanmalıdır. Artık hiçbir olumsuzluğa karşı tahammülümüz kalmamıştır. Değişen ve gelişen dünya düzeni içerisinde daha çok ileriye gitmemiz, modern dünyanın izinde ilerlememiz, muasır medeniyetler seviyesine çıkmamız gerekirken günden güne geriye gidiyoruz.” dedi.
“GENÇLERİMİZ GÜVENLE BU ÜLKEDE YAŞAYABİLSİN”

Gençlerin huzur içinde yaşamak istediklerini vurgulayan Altınöz, “Gençlerin sesi olarak soruyorum; 20 yaşında sadece işi gücü okumak, hayallerine yürümek olan bir bireyin bu ekonomik koşullar altında çalışmak durumda kalması, hayallerini düşünmek yerine ekonomisini düşünmek zorunda kalmasını nasıl açıklayacaksınız. Çocuklarımıza ve gençlerimize ekonomik özgürlükler sunmak gerekirken onları neden ekonominin altında ezilmesine göz yumuyoruz. Bu gülüşü söndürülen kaçıncı genç oldu. İfade özgürlüğü çerçevesinde düşüncelerini kamuoyu ile paylaşan suçsuz insanlar cezalandırılırken, 6 ayrı suçtan dosyası bulunan kişi nasıl oluyor da ellerini kollarını sallayarak aramızda dolaşabiliyor ve masum, savunmasız bir gencin canına kastediyor. Unutmamalıyız ki! Adalet ve hukuk herkes için geçerli, gereklidir. Kardeşimiz Ata Emre Akman’a Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Daha yüksek bir sesle söylüyoruz artık gerçekten bu son olsun! Gençlerimiz huzur içerisinde, ekonomik kaygı yaşamadan özgürce, güvenle bu ülkede yaşayabilsin, hayallerini gerçekleştirebilsin.”diye konuştu.

HABER MERKEZİ