Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ADIGÜZEL’İN PAROLASI “DEĞİŞİM”

Bandırma Belediyesi Eski Meclis

Bandırma Belediyesi Eski Meclis Üyesi Mimar Cemal Adıgüzel, CHP Bandırma İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu ilçe örgütünde düzenlediği toplantıda açıkladı. Toplantıda kaybedilen seçimlere de değinen Adıgüzel, yönetim anlayışının değişmesi gerektiğini savundu.
Genel kurula giden CHP Bandırma İlçe Örgütünde, İlçe Başkanlığı’na adaylar olan isimler belli olmaya başladı. Mimar Cemal Adıgüzel pazartesi günü ilçe örgütünde düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını açıkladı. Adaylık açıklamasını büyük bir kalabalık eşliğinde yapan Adıgüzel, üyelerden büyük alkış aldı. 2009 yılında Sedat Pekel Başkanlığı döneminde Bandırma Belediyesi Meclis Üyesi seçildiğini aktaran Aday Cemal Adıgüzel, “2014 yılında Dursun Mirza Başkanlığı döneminde de 2’nci kez Belediye Meclis Üyesi seçilerek aynı süreçte 2 dönem CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay ile birlikte İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım.” dedi.
“BANDIRMA’MIZIN GELECEĞİ ADINA KAYGIYA KAPILDIK”
Açıklamasında kaybedilen genel seçimlere de değinen Cemal Adıgüzel, “Ülkemizde ve Bandırma’mızda bir seçim süreci yaşadık. Hem Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hem de parlamento seçimlerinde başarısız olduk, üzüldük, kırıldık, moralimiz bozuldu, ülkemizin ve Bandırma’mızın geleceği adına kaygıya kapıldık. Bu seçim sürecince özveriyle çalışan, emek harcayan kadınlarımıza, gençlerimize, ilçe yönetimimize ve belediye yöneticilerimize herkesin huzurunda teşekkür ediyorum. Onların emeği yok sayılamaz ama sonuçta her iki seçimi de kaybettik.” dedi.
“TEPEDEN İNME YÖNETİM ANLAYIŞINA HAYIR”
Bir süredir CHP il ve ilçe örgütlerinde seçimsiz ve atama yoluyla başkanlık ve yönetimler belirlendiğini belirten Aday Adıgüzel, “Bu yönetim anlayışının değişmesi gerekiyor. Bizim derdimiz kişilere değil, hepsi partilimiz, dostumuz, arkadaşımız. Derdimiz tepeden inme yönetim anlayışıyla, biz biliriz, biz yaparız, siz kenarda durun, bekleyin, oy verin anlayışıdır. Bu anlayışa hayır…Taban, üye, örgüt, halk söz ve karar sahibi olsun istiyoruz. Bandırma’da çok sayıda bilgi birikim sahibi, yetişmiş, emek harcamış, Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Sosyal Demokrat, solcu, güvenilir Cumhuriyet Halk Partili insanlar ve kadrolar var. Bu insanları dışlayamazsınız.” dedi.
“BANDIRMA’DA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
CHP’nin Bandırma’da oy kaybettiğini aktaran Mimar Adıgüzel, “Bandırma da parti oylarımız gerilemiştir. Benim başkanlığımdaki yönetim iş başına gelecek ve Bandırma da AKP’ye belediye hayalleri kurdurmayacaktır. Tüm üyelerimizi, tüm partililerimizi kucaklayacağız, kimseyi dışlamayacağız, itmeyeceğiz, ötekileştirmeyeceğiz, yok saymayacağız. Liyakatimizle tecrübemizle iyi tanıdığımız, bildiğimiz Bandırma’da çok çalışacağız.” diye konuştu.
“BURASI ÜYELERİMİZİN 2’NCİ EVİ OLACAKTIR.”
Üye ve mahalle toplantıları ile üyelerin ve Bandırmalıların isteklerini, şikâyetlerini dinleyip gereğini yerine getireceklerini söyleyen Aday Adıgüzel , “Bu işi daha iyi yapabileceğime inandığım için aday oldum. Yeni dönemde yeni projelerle yerel seçimlere hazırlanacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş değerlerine, Atatürk İlke ve Devrimlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız. Sosyal demokrasinin evrensel ilkelerine özellikle sosyal adalet, sosyal devlet ilkelerine sahip çıkacağız. Bizim yönetimimizde tüm üyelerimiz CHP Bandırma İlçe Örgütünün sıcaklığını hissedecek ve burası üyelerimizin 2’nci evi olacaktır.” dedi.

Haber: M. Nur Uysun / Selin Girgin

Reklamı Geç