Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’Lİ AHMET AKIN’DAN OY SAYIMI UYARISI:‘ADAY İSİMLERİ DEĞİL PARTİ İSİMLERİYLE SAYILMALI’

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, seçimlerin sürdüğü okulları ziyaret etti. CHP’li Ahmet Akın, “Seçimde oy sayılırken siyasi partilerin isimleri okunur. Aday isimleri değil siyasi partilerin isimleri üzerinden sayım yapılmalı. Islak tutanaklar çok önemli. Sandık görevlisi arkadaşlarım, müşahitlerimiz ve vatanını seven Balıkesirli tüm hemşerilerimi oylarına sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Karesi ve Altıeylül ilçelerinde seçimlerin sürdüğü okulları ziyaret etti. Oylarını kullanmak için sıra bekleyen hemşerileriyle sohbet eden Akın’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Hemşerileriyle çok sayıda hatıra fotoğrafı çektiren CHP’li Ahmet Akın, Karesi’deki Ercan Kıvrak İlkokulu’nu ziyareti sonrası bir açıklama yaptı. CHP’li Akın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Balıkesir’in 20 ilçesinde şükürler olsun gayet güzel bir seçim ortamı yaşanıyor. Her şey yolunda gidiyor, vatandaşlarımızın katılımı da iyi. Hepsine teşekkür ediyorum, sağılsınlar. Bu bir vatan borcu, herkesi oy kullanmaya davet ediyorum. Bu süreçte herkesin oy kullanmasını gönülden istiyorum, gönülden bekliyorum. Çünkü burada Balıkesirli hemşerilerimin iradesini tam olarak ortada olması, uygulanması lazım. Aynı zamanda sandık görevlilerimizin, müşahitlerimizin ve oy kullanan hemşerilerimin, oy kullandıktan sonra da oylarına sahip çıkmak için sandıklarda sayım bitene kadar başlarından ayrılmamalarını rica ediyorum. Kendilerinden bunu üstüne basa basa rica ediyorum. Çünkü herhangi bir yanlışlığa mahal vermemeleri adına. Bir de ıslak imzalı tutanaklar ve oy sayımının parti isminin okunması gerekliliği var. Pusuladaki durum ve yazılan olaylar ortada. Seçimde oy sayılırken siyasi partilerin isimleri okunur. Aday isimleri değil siyasi partilerin isimleri üzerinden sayım yapılmalı. Islak tutanaklar çok önemli. Sandık görevlisi arkadaşlarım, müşahitlerimiz ve vatanını seven Balıkesirli tüm hemşerilerimi oylarına sahip çıkmaya davet ediyorum. Oyunuzu kullandınız, lütfen sadıklar açılırken de başına gidin, o süreci işletelim. Islak imzalı tutanakları muhakkak ama muhakkak teslim alalım. İnşallah oy verme işlemi 17.00’detamamlanacak ve 17.00’nin ertesinde de memleketimiz için Balıkesir için inşallah hayırlı olacak ve Balıkesirimiz inşallah yeni güne huzurla, mutlulukla uyanacak diye umut ediyorum. Tekrar oy kullanan tüm hemşerilerime, oyuna sahip çıkan tüm hemşerilerime, müşahitlerimize, sandık görevlilerimize teşekkürlerimizi, saygılarımı ve minnetlerimi iletiyorum. Sağolsunlar, varolsunlar, eksik olmasınlar.” Ahmet Akın Basın Bülteni