Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Balıkesir’de indirimli binişler sona erdi ÖĞRETMENLER TEPKİLİ

Balıkesir genelinde Balıkesir Büyükşehir

Balıkesir genelinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, seçimler öncesi öğretmenlere, sağlıkçılara, öğrencilere toplu taşımada yüzde 40’a varan indirimler başlatmıştı.

Salı günü sabah saatlerinde okullarına gitmek için toplu taşımayı kullanan öğretmenler toplu taşımada kartlarına indirim uygulanmadığını gördü.

Büyükşehir’deki son günlerinde Yücel Yılmaz’ın öğretmenlere uygulanan indirimi iptal etmesi öğretmenlerden büyük tepki aldı. Seçimleri kazanan CHP’li Ahmet Akın’ın ise seçim kurulundan mazbatasını çarşamba günü alması ve ardından gerçekleştirilecek devir teslim ile başkanlık görevine başlaması bekleniyor.

Sabah saatlerinden itibaren üyelerinden ve öğretmenlerden çok sayıda şikâyet aldıklarını belirten Eğitim İş Bandırma Temsilcilik Başkanı Serdar Polat, “Bugünden itibaren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin öğretmenlere tanımış olduğu toplu taşıma indiriminin sona erdirildiğini öğrendik. Bu konuda Eğitim İş sendikası olarak önergeyi meclise bizler iletmiştik. Eğitim çalışanlarının toplu taşımada aldığı bu kazanım ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlar gözetildiğinde kazanılmış önemli bir haktır ve Büyükşehir Meclis kararı ile elde edilmiştir. En kısa zamanda uygulamanın yeniden sağlanması için konunun takipçisi olacağız, ilgili girişimlerde Balıkesir Şubemiz aracıyla bulunuyoruz.”dedi.

HABER MERKEZİ