Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AHMET AKIN: KÖRFEZİN ALTYAPI VE ARITMA SORUNLARI ÇÖZÜLECEK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Körfez bölgesindeki altyapı sorununa dikkat çekerek, “Yıllardır altyapıyı yapamadılar, yaz aylarında da yeterli suyu bölgeye getiremediler, arıtma sorununu çözemediler. Akçay, Edremit, Ayvalık, Gömeç; inci tanelerimiz. Çözüm için izleyeceğimiz yol hazır” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Akın, Edremit Körfezi’nde yıllardır çözülmeyen altyapı, yaz aylarında yaşanan susuzluk ve arıtma sorunlarına dikkat çekti. Körfez bölgesinin cennet gibi olduğunu belirten CHP’li Akın, “Körfezde yaşayan vatandaşlarımız uzun süredir altyapı sorunlarıyla zor günler geçiriyor. Bu sorunların tamamını biliyorum. Çözüm için izleyeceğimiz yol hazır. Yıllardır altyapıyı yapamadılar, yaz aylarında da yeterli suyu bölgeye getiremediler, arıtma sorununu çözemediler. Körfezimiz Edremit, Akçay, Gömeç, Ayvalık buralar cennet. Altyapı konusunda müthiş sıkıntılar var. Bunu çözeceğim. Akçay, Edremit, Ayvalık, Gömeç, hem bizim hem de ülkemizin inci taneleri. Sorunları hızlıca çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ SAHİLLERİ OLACAK

Körfezdeki vatandaşların çalışmayan arıtmadan şikayetçi olduklarını belirten Ahmet Akın, “Balıkesirimizde kilometrelerce uzunluktaki sahillerimizin Türkiye’nin en temiz sahilleri olması için çalışacağım. Hemşerilerimin şikayetçi olduğu arıtmanın yıllar önce çözülmesi gerekirdi. Şehrimizi yönetenler bunu yapabilirlerdi, yapmamışlar. Biz yapacağız. Balıkesir’i kalkındıracak projelerimizi 5T şeklinde formüle ettik. Bu T’lerden ilk sırada olanı turizm. Şehrimizdeki turizmini sadece yaz döneminden çıkarıp 12 aya yayabilmek, şehrimizin her tarafını kalkındıran hale getirebilmek için önce denizlerimiz tertemiz olacak. Türkiye’nin en temiz denizi Balıkesir’de olacak. Balıkesirimizde turizmi sadece deniz kenarına sığdıramayız. Termal turizm, gastronomi turizmi, agro turizm, doğa turizmi, dağ turizmi var. Balıkesir turizmin tüm alanlarında müthiş bir potansiyele sahip. Biz yatırımlarla bunu ayağa kaldıracağız. Hizmet sektörü gelişecek ve istihdam artacak. 42 bin işsiz kardeşim var. Onları iş sahibi yapmak için adayım. Balıkesirimiz hakkını alacak, Balıkesirimiz hak ettiği yere gelecek” diye konuştu.

Ahmet Akın Basın Bülteni

Reklamı Geç