23.02.2020 - Banses Gazetesi - Bandırma Güncel Haber

”ATEŞ HİÇBİR ZAMAN DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIP ORADA KALMAYACAK” 30/05/2018

”ATEŞ HİÇBİR ZAMAN DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIP ORADA KALMAYACAK” 30/05/2018
Bandırma Emlak
Vali Ersin Yazıcı, şehit aileleri ve gazilerle Edremit’teki iftarda bir araya geldi.
Balıkesir Valiliği himayelerinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Edremit, Ayvalık, Havran, Gömeç ve Burhaniye ilçelerinde yaşayan şehit ailesi ve gazilere iftar yemeği verdi. Yemeğe Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Gömeç Kaymakamı Önder Coşğun, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ve şehit aileleri ile gaziler katıldı.
BİRLİK VE BERABERLİK SOFRASI
Her masada bir protokol üyesi ve eşinin bulunduğu iftar yemeğinde, birlik ve beraberlik mesajları verilirken, şehit aileleri ve gaziler il protokol üyelerine taleplerini iletme fırsatı buldu. Vali Yazıcı, şehit yakını, gaziler ve gazi yakınlarının Ramazanlarını kutlayıp, onlarla sohbet ederek, dert ve sıkıntılarını dinledi. İftar yemeğinin ardından Edremit İlçe Müftü V. Adem Polat tarafından dua edilerek şehit düşenlerin ruhlarına bağışlandı.
İftar programında duygularını açıklayan Vali Yazıcı, Ramazan ayının mübarek olmasını, tutulan oruçların, yapılan ibadetlerin kabul olmasını temenni etti.
BÜYÜK BİR ONUR
Büyük bir aile olduklarını ifade eden Vali Yazıcı, “Şehitlik ve Gazilik, bir insana nasip olacak en yüksek onur, en büyük şereftir. Vatan için, millet için, bayrak için; anadan, yardan, serden geçenlerin iman ve cesaretle yazdığı muhteşem bir destandır. Bu destan, öyle yüzyıllar öncesinden kalma bir efsane değil. Hemen her gün polisimizin, askerimizin canıyla yazılmaya devam ediyor. Güvenlik güçlerimiz, milletin selameti, devletin bekası için, vatanın dört bir yanında nöbet tutuyor. Şehit düşüyor, gazi oluyor. Sizlerle bir arada olmak, benim için büyük bir onurdur, büyük bir şereftir. Allah, gelmiş geçmiş tüm şehitlerimizi rahmetiyle kuşatsın. Gazilerimize hayırlı ömürler versin. Çocuklarımızı size, sizi çocuklarınıza bağışlasın.”dedi.
TÜM KAHRAMANLARIMIZLA İFTİHAR EDİYORUZ
Milletimiz için şehitlerin ölmez olduğunu söyleyen Vali Ersin Yazıcı, “Şehitlerimiz rahat uyusunlar ve biliniz ki şehitler ölmez, onlar diridirler. Ülkenin en ücra köşesinde bile huzur ve güvenliğin sağlanması için hayatlarını feda eden tüm kahramanlarımızla iftihar ediyoruz. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle ilgilenmek, devletimizin, milletimizin ve kadirşinas Balıkesir halkının en asil ve en şerefli görevi olmaya devam edecektir. Bu millet asla şehidini ve gazisini unutmaz. Ateş hiçbir zaman düştüğü yeri yakıp orada kalmayacak. Sizlerle buluştuğumuz bu Ramazan gününde bir kez daha tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum.“şeklinde konuştu.
Şehit aileleri ve gaziler de, kendilerini unutmayıp acılarını paylaştığı için ve güzel bir Ramazan akşamında sıcak bir ortamda iftar yemeği vererek şehit ve gazi ailelerinin bir araya gelmesini sağlayan Vali Yazıcı’ya teşekkür ettiler.HABER MERKEZİ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Paylas
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ